uge 42-43  
fredag 16. oktober - torsdag den 22. oktober  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver reklamesalg kontakt formål for sportK
 

 

  
UGENS RESULTATER

FREDAG den 16. OKTOBER

HÅNDBOLD
20.00 3. division herrer, Rækker Mølle KFUM 2-Kolding IF 3 19-24
KEGLER
19.00 1. division, NK Nyborg-Skjold 10-0

LØRDAG den 17. OKTOBER

FODBOLD
13.00 3F ligaen, ASA Aarhus-KoldingQ 1-3
15.00 2. division, Kolding IF-Brabrand 1-1
14.00
danmarksserien herrer, Taastrup FC-Kolding B 3-3
14.00
serie 1, Egen UI-Kolding B 1-3
15.00 serie 1, Vejen SF-Kolding SC 5-0
16.00 serie 1,
Christiansfeld IF-Bramming B 4-1
17.00
serie 1, Kolding IF-Sønderborg Inter 17-1 (!!)
13.00
serie 2, Nord/Als B-Seest B 1-4
13.00 serie 3, Dalby GF-Erritsø GIF 3-1

14.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Kolding B 2-1
15.00 serie 3, Fredericia KFUM-Seest B
HÅNDBOLD
14.30
3. division damer, Kolding HK-Sydals HK 24-19
16.00 3. division herrer, Kolding HK
-Funder GF 28-18
17.30
jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Team Nøs Hadersl Næs 31-19
BOWLING
10.00 1. division herrer, Trekanten KIF 2-ST Viborg 30-18

SØNDAG den 18. OKTOBER

HÅNDBOLD
16.50 Champions League, KIF Kolding København-Vardar
33-31
- se referat i BT med et <klik> -


16.00
2. division damer, Stjernen IF Odense-Kolding IF 30-19
FODBOLD
11.00
kvindeserie vest, OB-Seest B 7-1
13,00
kvindeserie vest, Kolding B-Fredericia KFUM 2-1
13.00 serie 3, Den Bosniske IF-Fredericia fF 7-1
13.00 U17 pige DM, BSF Ballerup-KoldingQ 4-2

ONSDAG DEN 21. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.00 Boxer herreligaen, KIF Kolding København-Århus HK 20-20
- se referat i BT med et <klik> -

SQUASH
18,30 1. division herrer, Skovbakken 3-Kolding 2
FODBOLD
19.00 kvinde LP, Team Viborg-KoldingQ - udsat 18/11 19.00 -


TORSDAG den 22. OKTOBER

HÅNDBOLD
18.30
3. division damer, TM Tønder HK-Kolding HK 16-25
FODBOLD
18.30 kvindeserie vest, Middelfart G&BK-Seest B
7-2