uge 43-44  
fredag 23. oktober - torsdag den 29. oktober  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver reklamesalg kontakt formål for sportK
 

 

  
TORSDAGENS SPORT

ingen lokale overskrifter
 

UGENS RESULTATER

FREDAG den 23. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.10
2. division herrer, AGF Århus-Kolding IF 2 25-25
TENNIS
17.00 1. division damer, Kolding TK-Sønderborg 2-2

LØRDAG den 24. OKTOBER

HÅNDBOLD
20.00 Champions League, Barcelona-KIF Kolding København
28-25
- se referat i BT med et <klik> -


FODBOLD
15.00 2. division, Aarhus Fremad-Kolding IF 3-1
15.00
danmarksserien herrer, Kolding B-Greve 2-2
13.00 kvindeserie vest, Kolding B-OB 4-3

15.00
serie 1, Kolding SC-Kolding IF 1-1
16.00 serie 1,
Egen UI-Christiansfeld IF 2-4
13.00 serie 2, Seest B-Haderslev fK 1-4
13.00
serie 3, Dalby GF-Bramdrupdam GIF 0-6
15.00
serie 3, Seest B-Kolding B 1-4
KEGLEBILLARD
13.00 elitedivisionen, BK Frem-Vejby BK 2-6

BADMINTON
14.00 3. division, Horsens-Kolding BK
1-12
16.00 danmarksserien, Bolbro-Kolding BK 2
KEGLER
12.00 1. division, HKK Helsingør-Skjold 8-2
12.00 2. division, LFK Lyngby-Skjold 2
10-0
VOLLEYBALL
15.00 3. division herrer, ASV Århus 2-Kolding VK 2 3-0

SØNDAG den 25. OKTOBER

FODBOLD
11.00
serie 1, Kolding B-Vejen SF 2-4
13.00 serie 3, Erritsø GIF-Den Bosniske IF 3-3
17.00 U17 pige DM, KoldingQ-Skovbakken 2-0
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivisionen, BK Frem-BK Gilleleje
4-4
3-BANDE CARAMBOLE
10.00 1. division, BK Frem-Vejle 4-4
KEGLER
09.00 1. division, RKK Roskilde-Skjold 6-4
09.00 2. division, RKK Roskilde 2-Skjold 2 8-2
HÅNDBOLD
15.00 2. division damer, Horsens HK-Kolding IF 26-22
13.00 3. division herrer, Mejrup Hvam-Kolding IF 3
- Mejrup v.u.k. -
16.00 3. division herrer, Varde HK-Kolding HK
25-24
16.20 jyllandsserien herrer, Børkop HK-Kolding HK 2
21-19
TENNIS
14.00 1. division herrer, Kolding TK-Randers 1-5


MANDAG den 26. OKTOBER

FODBOLD
19.00 U21 semifinale vest, Kolding IF-OKS 10-1


TIRSDAG den 27. OKTOBER

HÅNDBOLD
20.30
Santander Cup, HC Midtjylland-KIF Kolding København 29-28
FODBOLD
19.00 serie 1, Christiansfeld IF-Sønderborg Inter 2-0
18.45 kvindeserie vest, Oure Fodbold Akademi-Seest B