uge 03-04  
fredag 22. januar - torsdag den 28. januar  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver reklamesalg kontakt formål for sportK
 

 

  
ONSDAGENS SPORT

HÅNDBOLD
20.00 2. division herrer, Rækker Mølle KFUM-Kolding IF 2
31-32
19.30 pokalturneringen, Sydals (3.div.)-Kolding IF (2.div.) 12-34

FODBOLD
18.30 træningskamp, Kolding IF (2.div)-FC Fredericia (1.div), Bramdrupdam Kunstgræs 1-1
 
 

UGENS RESULTATER

FREDAG den 22. JANUAR

SQUASH
18.00 elitedivision herrer, KSK-Kolding
0-4
20.00 elitedivision damer, Herlev/Hjorten-Kolding
0-3

LØRDAG den 23. JANUAR

BOWLING
09.00 liga herrer, Trekanten KIF-Enghaven 32-16
15.30 liga damer, Trekanten KIF-Pin Crackers
30-18
11.00 2. division damer, BK Tarm-Trekanten KIF 3
16-8
SQUASH
10.00 elitedivision damer, Birkerød-Kolding 1-2

10.00 elitedivision herrer, Herlev/Hjorten-Kolding
2-2
13.20 elitedivision herrer, City Squash-Kolding
1-3
KEGLEBILLARD
13.00 elitedivision, BK Frem-Østermarie BK
8-0
HÅNDBOLD
16.00 2. division herrer, Kolding IF 2-AGF Århus
26-24
17.20 2. division damer, Kolding IF-Horsens HK
23-26
14.30 3. division damer, Kolding HK-TM Tønder
Håndbold 33-17
16.00 3. division herrer, Kolding HK-Varde HK
24-24
17.30 jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Østbirk IF
30-33
VOLLEYBALL
10.00 3. division, Kolding VK 2-Bedsted KFUM 2
3-1
FODBOLD
15.00 træningskamp, Kolding IF-Lystrup 3-2
15.30 træningsstart i Christiansfeld IF, Hammelev Kunstgræs

SØNDAG den 24. JANUAR

BOWLING
09.00 liga herrer, Trekanten KIF-Suså Bowling Club
38-10
12.30 liga damer, Trekanten KIF-ST Viborg
36-12
11.30 2. division damer, Trekanten KIF 3-HBK 91
12-12
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, BK Frem-BK Søborg
6-2
3-BANDE BILLARD
13.00 1. division, Randers-BK Frem
6-2
VOLLEYBALL
12.00 1. division, Kolding VK-Bedsted KFUM
1-3
10.00 3. division, Kolding VK 2-ASV Århus 2
0-3