uge 08-09  
fredag 26. februar - torsdag den 3. marts  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver reklamesalg kontakt formål for sportK
 

 

  
TORSDAGENS SPORT

HÅNDBOLD
19.00 Boxer herreliga, KIF Kolding København-Skanderborg HK
29-21
 - se referat i BT med et <klik> -


19.30 3. division herrer, Funder GF-Kolding HK
17-17
 

UGENS RESULTATER

LØRDAG den 27. FEBRUAR

FODBOLD TRÆNINGSKAMPE
11.00 SUB Sønderborg (ds)-Kolding B (ds)
2-1
11.00 Middelfart (s1)-Kolding B 2 (s1) 3-3

13.30 Middelfart G&IF (2.div)- Kolding IF (2.div) 2-2

13.15 BGIF (s2)-Sanderum (s2)
0-3
14.00 Jernved Gredstedbro B (s2)-Seest B (s2)
3-1
15.00 Nr. Åby-Kolding IF 2
3-2
16.00 Egen UI (s1)-Christiansfeld IF (js)
3-4
BOWLING
10.00 liga herrer, Enghaven-Trekanten KIF
28-20
11.45 liga damer, RBK 90-Trekanten KIF
14-34
13.00 1. division herrer, Fight Herning-Trekanten KIF 2
26-22
11.00 2. division damer, Smut-4-Kanten 20-4

HÅNDBOLD
13.30 3. division herrer, Mejdal Halgaard-Kolding HK 27-20

16.00 3. division damer, Team Haderslev KFUM-Kolding HK
29-19
TENNIS
12.00 1. division damer, Esbjerg 2-Kolding TK
3-1
14.00 1. division herrer, ALTS-Kolding TK
5-1
KEGLER
10.00 1. division, Madsby-Skjold 8-2
12.00 2. division, Skjold 2-LFK
4-6
BADMINTON
15.00 oprykningsspil til 2. division, Gug-Kolding BK
4-9
15.00 oprykningsspil til 3. division, Middelfart-Kolding BK 2 7-6

VOLLEYBALL
12.00 3. division, Kolding VK 2-Middelfart VK 2
3-1

SØNDAG den 28. FEBRUAR

HÅNDBOLD
19.30 Champions League, Rhein Neckar-KIF Kolding København
24-20
 - se referat i BT med et <klik> -


12.10 2. division damer, ASA Århus-Kolding IF 20-22

15.10 jyllandsserien herrer, HK 73 Rask Mølle 2-Kolding HK 2 35-23

16.00 jyllandsserien damer, Vejen HK-Kolding HK 2
22-21
BOWLING
12.00 liga damer, BK Viborg-Trekanten KIF
4-44
13.00 liga herrer, Suså Bowling Club-Trekanten KIF
16-32
KEGLER
14.00 1. division, FDK Fredericia-Skjold
6-4
09.00 2. division, Skjold 2-RKK Roskilde 6-4

SQUASH
14.00 1. division herrer, Kolding 2-Silkeborg
6-2
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Frem 2-Asaa BK
8-0
10.00 1. division, Ikast BK-BK Frem 3 6-2

BASKETBALL
16.00 1. division damer, Kolding BK-Skovbakken Bears 45-54

18.00
3. division herrer, BMI Bloodhounds 3-Kolding BK 126-53

TIRSDAG den 1. MARTS

HÅNDBOLD
18.30 pokalturneringen herrer 5. runde, Kolding HK (3div)-TM Tønder (1div) 22-33
20.15 pokalturneringen damer, 5. runde, Kolding HK-Team Esbjerg (HL) 15-45


ONSDAG den 2. MARTS

HÅNDBOLD
19.30 jyllandsserien damer, Kolding HK 2-Bredebro IF
25-23