uge 13-14  
fredag 1. april - torsdag den 7. april  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver reklamesalg kontakt formål for sportK
 

 

UGENS RESULTATER

FREDAG den 1. APRIL

HÅNDBOLD
18.00 pokalturneringen 5. runde, JAI Århus (3div)-KIF Kolding København (HL) 22-43
SQUASH
18.00 DM individuelt, KFUM Hallerne
KEGLEBILLARD
18.00 DM slutspil hold  semifinaledag i Vejby :
Bristol Odense -BK Frem

LØRDAG den 2. APRIL

FODBOLD
16.00 3F slutspil, Fortuna Hjørring-KoldingQ 5-0

14.00 2. division kvalifikationsspil, Dalum IF-Kolding IF
0-0
15.00 danmarksserien herrer, Kolding B-Rishøj Boldklub
2-1
14.00 kvindeserie vest, IF Lyseng-Kolding B
4-0
13.30 serie 1 herrer, Vojens BI-Kolding B 2 3-1

15.00 serie 1 herrer, Kolding IF 2-Bredballe IF
0-2
14.15 serie 2 herrer, Bramdrupdam GIF-Aabenraa BK 1-2

15.00 serie 3 herrer, Den Bosniske IF-Munkevængets FI
6-0
13.30 U17 pige DM, Team Viborg-KoldingQ 2-2

KEGLEBILLARD, DM slutspil hold i Vejby
10.00 Vejby-BK Frem
14.00 Højen-BK Frem
SQUASH
09.00 DM individuelt, KFUM Hallerne
BOWLING
11.30 liga herrer, Trekanten KIF-LBC Løvvang 30-18

15.00 liga damer, Trekanten KIF-Stenhuset 36-12

10.00 1. division herrer, Beach Bowl-Trekanten KIF 2 38-10

11.30 1. division damer, Trekanten KIF 2-HIK Bowling 16-8

BADMINTON
14.30 oprykningsspil til 2. division, Langhøj-Kolding BK 7-6

14.00 oprykningsspil til 3. division, Aabenraa-Kolding BK 2 10-3

HÅNDBOLD
16.45 3. division herrer, Fredericia HK 1990 2-Kolding HK 27-23

SØNDAG den 3. APRIL

SQUASH
09.00 DM individuelt, KFUM Hallerne
BOWLING
12.00 liga herrer, Trekanten KIF-BK Viking 34-14

11.00 2. division damer, Keglebanden-Trekanten KIF 3
22-2
12.00 2. division damer, 4-Kanten-BK Pletten
13-11
HÅNDBOLD
14.00 2. division herrer, SUS Nyborg-Kolding IF 2 24-29

13.30 jyllandsserien damer, Bredebro IF-Kolding HK 2 19-23

VOLLEYBALL
13.00 kvalifikationsspil til 1. division, Kolding VK-Amager VK 0-3

FODBOLD
14.00 jyllandsserien herrer, Fuglebakken KFUM Århus-Christiansfeld IF 3-3

15.00 serie 2 herrer, Seest B-Sønderborg Inter 0-5

13.00 serie 3 herrer, Kolding B 3-Dalby GF 4-3

VOLLEYBALL
20.00 kvalifikationsspil til 1. division, Kolding VK-Ålborg HIK VK74 0-3