uge 39-40  
fredag 7. oktober - torsdag den 13. oktober  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

UGENS RESULTATER

FREDAG den 7. OKTOBER

FODBOLD
19.00 2. division, Kolding IF-FC Sydvest 05 Tønder 3-4

LØRDAG den 8. OKTOBER

FODBOLD
12.00 officiel åbning af multibanen, Seest Idrætspark
13.00 3F Ligaen, KoldingQ-Skovbakken
1-0
15.00
danmarksserien, Varde-Kolding B
0-2
15.00
jyllandsserien, Christiansfeld IF-Horsens Freja
0-3
13.00 serie 1, Kolding IF 2-Egen UI 8-0
15.30 serie 1, Kolding B 2-Vojens BI
1-1
13.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Højer IF 1-3

11.00 serie 3, Kolding IF 3-BPI 3-2

15.00 serie 3, Seest B-Vojens BI 2
2-0
15.30 U18 pige DM, KoldingQ-BSF Ballerup
3-1
BADMINTON
13.00 2. division, Lillerød-Kolding BK
10-3
13.00 3. division, Esbjerg ESG-Kolding BK 2
HÅNDBOLD
13.20 2. division damer, IK Skovbakken 2-Kolding IF 24-22

14.40 2. division herrer, IK Skovbakken-Kolding IF 2
33-22
14.30 3. division damer, Kolding HK-Børkop HK
14-23
16.00 jyllandsserien damer, Kolding HK 2-Vejle HK 2 14-24

17.30 jyllandsserien herrer, Fredericia HK 1990 3-Kolding HK 2-Vejle HK
27-15

SØNDAG den 9. OKTOBER

HÅNDBOLD
16.15 CHL-kvalifikation, KIF Kolding København-Talent Plzen, Sydbank Arena
38-23
- se referat i BT med et <klik> -


FODBOLD
13.00 kvindeserie vest, Kolding B-OdenseQ 2
1-2
12.00 serie 3, Den Bosniske IF-FC Hornstrup 2-1

15.00 serie 3, Kolding B 3-Haderslev fK
3-0
VOLLEYBALL
11.00 1. division herrer, Kolding VK-Aalborg VK
0-3
12.00 3. division herrer, Kolding VK 2-Boldklubben Marienlyst 2
3-2
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Sydfyn BK-BK Frem 1
2-6
10.00 1. division, BK Frem 2-Horsens BK 4-4

TIRSDAG den 11. OKTOBER

FODBOLD
19.00 U21 A, Vojens BI-Kolding IF
2-6


ONSDAG den 12. OKTOBER

HÅNDBOLD
20.30 Herre liga, TTH Holstebro-KIF Kolding København
32-30
- se referat i JV med et <klik> -

 

VOLLEYBALL
19.30 1. division herrer, Nordenskov Ungdoms & IF-Kolding VK
3-0>

TORSDAG den 13. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.30 jyllandsserien damer, HSR Klakring-Kolding HK 2 18-19