uge 43-44  
fredag 28. oktober - torsdag den 3. november  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

  
ONSDAGENS SPORT

VOLLEYBALL
19.00 1. division herrer, Bedsted KFUM-Kolding VK
3-0

 
     

UGENS RESULTATER

FREDAG den 28. OKTOBER

TENNIS
17.00 1. division inde damer, Esbjerg 2-Kolding TK 1-3

LØRDAG den 29. OKTOBER

FODBOLD
13.00 3F Ligaen, OdenseQ-KoldingQ 1-2
14.00 2. division, FC Svendborg-Kolding IF
1-2
15.00
danmarksserien, Kolding B-Esbjerg fB 0-0

13.00 jyllandsserien, Christiansfeld IF-Hatting/Torsted
 3-1
14.00 serie 1, Kolding IF 2-Aabenraa BK
4-3
13.30
serie 2, Bramdrupdam GIF-Sønderborg Fremad
1-1
13.30 serie 3, Den Bosniske IF-Fredericia KFUM
2-1
13.30 serie 3, Vinding SF-Kolding IF 3 - Vinding SF v.u.k. -
13.30 serie 3, Seest B-Løjt IF
1-3
13.30 serie 3, Vejen SF-Kolding B 3 2-6

15.00 U18 pige DM, Varde-KoldingQ
1-3
KEGLEBILLARD
15.00 elitedivision, Korsør BC-BK Frem
2-6
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-Fidelitas 8-2

10.00 2. division, SKK Nyborg-Skjold 2 - udsat 25/2 -

BADMINTON
16.00 2. division, Kolding BK-Viby J 9-4

13.00 3. division, Kolding BK 2-Team Fyn 7-6

TENNIS
12.00 1. division inde herrer, Kolding TK-Skanderborg
HÅNDBOLD
15.30 3. division herrer, Tommerup HK-Kolding HK
21-30
15.00 jyllandsserien herrer, SGI Esbjerg 3-Kolding HK 2
20-26

SØNDAG den 30. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.00 Herre liga, TM Tønder HK-KIF Kolding København
22-26
- se referat i EB med et <klik> -

 
17.30 3. division damer, Fredericia HK 1990 2-Kolding HK
25-20
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, Næstved BK-BK Frem
2-6
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-FDK
6-4
3-BANDE CARAMBOLE
10.00 1. division, BK Frem-Fredericia BK 4-4

FODBOLD
13.30 kvindeserie vest, Oure Fodbold Akademi-Kolding B 1-1

13.30 serie 1, Kolding B 2-Vejle B
1-1
VOLLEYBALL
11.00 3. division herrer, Kolding VK 2-Bedsted KFUM 2 - flyttet 22/1 -

TIRSDAG den 1.NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.00 2. division damer, Team Haderslev KFUM-Kolding IF
17-18