uge 45-46  
fredag 11. november - torsdag den 17. november  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

UGENS RESULTATER

FREDAG den 11. NOVEMBER

FUTSAL
19.30 liga vest, Lystrup Futsal-Kolding IF 4-4

LØRDAG den 12. NOVEMBER

HÅNDBOLD
16.10 Herre liga, KIF Kolding København-GOG, Sydbank Arena
18-20
- se referat i JV med et <klik> -


13.15 3. division damer, Kolding HK-Vejle HK
17-22
16.00 3. division herrer, Kolding HK-Team Haderslev KFUM
28-22
14.40 jyllandsserien damer, Kolding HK 2-Skanderborg HK 2 13-31

17.30 jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Børkop HK
32-18
FODBOLD
13.00 3F Ligaen, KoldingQ-Fortuna Hjørring
2-3
14.00 danmarksserien, Esbjerg fB-Kolding B
2-5
12.30 U18 pige DM, Brøndby IF-KoldingQ
6-2

BOWLING
10.00 liga herrer, Stars & Strikes-Trekanten KIF
17-31
11.00 liga damer, Stenhuset-Trekanten KIF
21-27
13.30 1. division damer, Lucky-Trekanten KIF 2
20-4
09.00 2. division herrer, Trekanten KIF 2-Sønderborg Strikers
26-6
KEGLEBILLARD
15.00 elitedivision, BK Frem-Asaa BK
4-4
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-Helsingør KK 6-4

12.00 2. division, Skjold 2-Kifa 2
8-2
SQUASH

11.00 elitedivision damer, Herlev/Hjorten-Kolding 0-3
14.20 elitedivision damer, Birkerød-Kolding
1-2

SØNDAG den 13. NOVEMBER

BOWLING
10.00 liga herrer, Stenhuset-Trekanten KIF
10-38
12.30 liga damer, Trekanten KIF-Brasilia 36-12

10.45 1. division damer, HIK-Trekanten KIF 2 16-8

11.00 2. division herrer, Brasilia 2-Trekanten KIF 2
10-22
SQUASH
10.00 elitedivision damer, City Squash-Kolding
0-3
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, BK Frem-BK Fluen
8-0
KEGLER
09.00 1. division, Skjold-VSK Dragør 8-2

09.00 2. division, Skjold 2-Hellas 6-4

HÅNDBOLD
15.00 2. division herrer, Kolding IF 2-HC Odense
21-23
3-BANDE CARAMBOLE
10.00 1. division, Bristol-BK Frem 6-2

ONSDAG den 16. NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.30 3. division herrer, Kolding HK-TM Tønder HK 2
26-23

TORSDAG den 17. NOVEMBER

HÅNDBOLD
18.45 2. division damer, Kolding IF-Ejstrup/Hærvejen
31-25
20.15 2. division herrer, Kolding IF 2-HEI Skæring
24-24