uge 02-03  
lørdag den 14. januar - fredag den 20. januar  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

  
FREDAGENS SPORT

ingen lokale tider
 

LØRDAGENS SPORT

LØRDAG den 21. JANUAR

FUTSAL
12.00 liga vest, Sønderborg Inter-Kolding IF
15.30 liga vest, Midtals IF-Kolding IF
SQUASH
11.00 elitedivision damer, Birkerød-Kolding
14.20 elitedivision damer, City Squash-Kolding
KEGLEBILLARD
15.00 elitedivisionen, Vejby BK-BK Frem
HÅNDBOLD
12.30 3. division damer, HF Sønderborg-Kolding HK
14.00 3. division herrer, HF Sønderborg 2-Kolding HK
16.00 jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Blåbjerg HK
FODBOLD
13.00 standerhejsning i Kolding B
13.00 træningskamp, Kolding IF (2.div)-Marienlyst (2.div), Aagaard Kunstgræs
 

UGENS RESULTATER

LØRDAG den 14. JANUAR

BOWLING
12.00 liga herrer, BK Sisu-Trekanten KIF
4-44
12.30 liga damer, Trekanten KIF-ST Viborg
44-4
09.00 2. division herrer, Trekanten KIF 2-Varde BK 29-3

12.00 ungdomsliga, 5. spillerunde i Kastrup
FUTSAL
16.00 liga vest, Aalborg Futsal Klub-Kolding IF 3-10

HÅNDBOLD
15.30 jyllandsserien herrer, SGI Esbjerg HK 3-Kolding HK 2
31-27
BADMINTON
16.30 2. division, Odense OBK 2-Kolding BK
10-3
16.30 3. division, Odense OBK 3-Kolding BK 2 7-6

FODBOLD
10.00 træningsstart Kolding IF 2. division, Ågaard Efterskole

SØNDAG den 15. JANUAR

BOWLING
09.00 liga damer, Trekanten KIF-Enghaven
34-14
16.00 liga herrer, Trekanten KIF-Enghaven 36-12

12.30 1. division damer, Trekanten KIF 2-Stenhuset 2
10-14
11.00 2. division herrer, Sambowl-Trekanten KIF 2 4-28

09.00 ungdomsliga, 6. spillerunde i Herlev
HÅNDBOLD
18.00 3. division herrer, TM Tønder HK 2-Kolding HK 29-27

KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Varde BK-BK Frem 1 4-4

10.00 1. division, BK Frem 2-B67 Herning 7-1

VOLLEYBALL
14.00 1. division, Aalborg VK-Kolding VK 3-0


MANDAG den 16. JANUAR

FODBOLD
17.00 træningsstart i KoldingQ, Kunstgræsbanen Mosevej

TIRSDAG den 17. JANUAR

HÅNDBOLD
20.00 2. division herrer, Kolding IF-Søndersø IF
29-21
20.15 pokalturneringen damer, Kolding HK (3.div)-Team Helle (3.div)
22-12

ONSDAG den 18. JANUAR

VOLLEYBALL
19.00 3. division, Kolding VK 2-BVC Esbjerg
3-1
FODBOLD
18.30 træningskamp, Kolding IF (2.div)-Vejle B (1.div) 2-2

TORSDAG den 19. JANUAR

HÅNDBOLD
20.00 2. division damer, Kolding IF-Silkeborg Voel KFUM
23-25