uge 08-09  
lørdag den 25.
februar - fredag den 3. marts  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

  
FREDAGENS SPORT

ingen lokale tider
 

LØRDAGENS SPORT

FUTSAL
13.00 DM Final Four semifinale, København Futsal-Kolding IF
KEGLEBILLARD
15.00 elitedivisionen, Asaa BK-BK Frem
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-OK Odense
12.00 2. division, Kifa 2-Skjold 2
VOLLEYBALL
11.00 3. division, Kolding VK 2-Aalborg VK 2
FODBOLD
10.15 træningskamp, Varde-Kolding B (ds)
13.00 træningskamp, KoldingQ (3F)-Næsby (1div)

13.00 træningskamp, Kolding IF (2.div)-SSV Højfyn (ds), Aagaard Kunstgræs
11.00 træningskamp, Middelfart G&IF (s1)-Kolding IF (js)

19.00 træningskamp, Vojens-Christiansfeld IF (js)




LØRDAG den 25. FEBRUAR

HÅNDBOLD
16.10 liga herrer, Aarhus HK-KIF Kolding København
32-27
14.30 2. division herrer, HC Odense-Kolding IF 28-22

14.00 jyllandsserien damer, Team Vest HK-Kolding HK 2 26-22

FUTSAL
13.30 liga vest, Hårslev BK-Kolding IF 4-13

17.00 liga vest, Søhus Stige-Kolding IF
3-7
FODBOLD
11.00 træningskamp, Kolding IF (2.div)-Varde IF (ds) 3-1
13.00 træningskamp, KoldingQ (3F)- Vejle B (3F)
3-0
15.00 træningskamp, KRFK-Christiansfeld IF (js)
7-2
BADMINTON
14.30 nedrykningsspil fra 2. division, KMB2010 2-Kolding BK 2-11

15.00 nedrykningsspil fra 3. division, Brønderslev- Kolding BK 4-9

TENNIS
11.30 1. division damer, Randers-Kolding TK 3-1

12.00 1. division herrer, Aarhus 1900 2-Kolding TK 6-0

BOWLING
11.00 2. division herrer, Puds-Trekanten KIF 2 5-27

KEGLER
12.00 1. division, Fidelitas-Skjold
2-8
12.00 2. division, SKK-Skjold 2
8-2
VOLLEYBALL
11.00 1. division, Kolding VK-Amager VK
0-3

SØNDAG den 26. FEBRUAR

HÅNDBOLD
16.15 2. division damer, SUS Nyborg-Kolding IF 34-17

16.35 3. division herrer, Team Haderslev KFUM-Kolding HK
32-28
16.25 jyllandsserien herrer, Ribe HK 2-Kolding HK 2
30-26
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Aars BK-BK Frem 1
6-2
10.00 1. division, BK Frem 2-Lemvig BK
6-2
KEGLER
12.00 1. division, FDK Fredericia-Skjold
6-4
12.00
2. division, Skjold 2-SK 79
8-2
FODBOLD
16.15 træningskamp, Vejen SF (js)-Kolding B (s1)
3-2

MANDAG den 27. FEBRUAR

SQUASH
18.30 1. division herrer, Kolding-OSMK 3-5


TIRSDAG den 28. FEBRUAR

HÅNDBOLD
18.45 pokal damer, Kolding HK (3.div)-Silkeborg Voel KFUM (liga) 10-44

20.30 pokal herrer, Kolding HK (3.div)-TTH Holstebro (liga) 28-36

ONSDAG den 1. MARTS

HÅNDBOLD
19.00 liga herrer, KIF Kolding København-TM Tønder HK
27-20

TORSDAG den 2. MARTS

HÅNDBOLD
18.45 2. division damer, Kolding IF-IK Skovbakken 2
23-24
20.15 2. division herrer, Kolding IF-IK Skovbakken
26-27
20.15 3. division damer, Vejle HK-Kolding HK
22-17
FODBOLD
20.00 træningskamp, Kolding B (s1)-Brædstrup IF (js)
4-2