uge 09-10  
lørdag den 4. marts - fredag den 10. marts  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

  
LØRDAGENS SPORT

HÅNDBOLD
19.00 EHF Cup, KIF Kolding KobenhavN-Grundfos Tatabanya KC, Forum Horsens
13.10 2. division damer, Ejstrup/Hærvejen-Kolding IF
18.00 2. division herrer, HEI Skæring-Kolding IF
BOWLING
11.30 liga herrer, Trekanten KIF-Stenhuset
12.00 liga damer, Pin Crackers-Trekanten KIF
13.00 1. division damer, BK Viborg-Trekanten KIF 2
09.00 2. division herrer, Trekanten KIF 2-HBK 91
KEGLEBILLARD
11.00 DM semifinaler indviduelt, Kolding
FODBOLD
13.15 træningskamp, Middelfart G&BK (2.div)-Kolding IF (2.div)
11.20 træningskamp, Kolding B (ds)-Sydvest
13.00 træningskamp, Egen UI-Christiansfeld IF (js)
15.00 træningskamp, Hedensted (js1)-Kolding IF (js)
13.45 træningskamp, Kolding B (s1)-Brande IF (s2)

VOLLEYBALL
11.00 kvalifikation til 1. div, Kolding VK-Nordenskov U&IF
16.00 3. division, Bedsted KFUM 2-Kolding VK 2
BADMINTON

16.30 nedrykningsspil fra 2. division, Kolding BK-Drive København
13.00 nedrykningsspil fra 3. division, Kolding BK-Randers BK
 

 




LØR
DAG den 4. MARTS

HÅNDBOLD
16.00 EHF Cup, Tatabanya-KIF Kolding København 28-26
FUTSAL
13.00 DM Final Four semifinale, København Futsal-Kolding IF 6-2
FODBOLD
10.15 træningskamp, Varde-Kolding B (ds)
0-3
11.00 træningskamp, Middelfart G&IF (s1)-Kolding IF (js) 3-0

13.00 træningskamp, KoldingQ (3F)-Næsby (1div) 1-0

13.00 træningskamp, Kolding IF (2.div)-SSV Højfyn (ds) 5-0

KEGLEBILLARD
15.00 elitedivisionen, Asaa BK-BK Frem
0-8
KEGLER
10.00 1. division, Skjold-OK Odense
8-2
12.00 2. division, Kifa 2-Skjold 2 2-8

VOLLEYBALL
11.00 3. division, Kolding VK 2-Aalborg VK 2 3-0

SØNDAG den 5. MARTS

FUTSAL
12.00 DM Final Four bronzekamp, Lystrup IF-Kolding Futsal
3-6
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivisionen, BK Fluen-BK Frem 0-8

KEGLER
12.00 1. division, Skjold-NK Nyborg
6-4
09.00 2. division, Hellas-Skjold 2 8-2

HÅNDBOLD
14.00 3. division damer, Børkop HK-Kolding HK
18-31
16.00 3. division herrer, SUS Nyborg 2-Kolding HK
29-29
11.55 jyllandsserien herrer, SC Saxburg Bylderup-Kolding HK 2 18-22

15.00 jyllandsserien damer, Ribe HK-HK-Kolding HK 2 28-11

3-BANDE CARAMBOLE
10.00 1. division, BK Frem-Bristol
FODBOLD
11.00 U18 pige DM, Skovbakken-KoldingQ
0-3

ONSDAG den 8. MARTS

HÅNDBOLD
20.30 liga herrer, GOG Håndbold-KIF Kolding København 34-29

TORSDAG den 9. MARTS

HÅNDBOLD
20.15 jyllandsserien damer, Vejen HK-Kolding HK 2
16-17