uge 10-11  
lørdag den 11. marts - torsdag den 16. marts  

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

  
TORS
DAGENS SPORT

FODBOLD
17.30 træningskamp, KoldingQ (3F)-LB 07 Malmö
1-0
 






LØRDAG den 11. MARTS

HÅNDBOLD
19.00 EHF Cup, KIF Kolding Kobenhavn-Grundfos Tatabanya KC 26-29

13.10 2. division damer, Ejstrup/Hærvejen-Kolding IF
26-25
18.00 2. division herrer, HEI Skæring-Kolding IF
29-20
BOWLING
11.30 liga herrer, Trekanten KIF-Stenhuset 40-8

12.00 liga damer, Pin Crackers-Trekanten KIF 24-24

13.00 1. division damer, BK Viborg-Trekanten KIF 2 18-6

09.00 2. division herrer, Trekanten KIF 2-HBK 91 22-10

KEGLEBILLARD
11.00 DM semifinaler indviduelt, Kolding
FODBOLD
13.15 træningskamp, Middelfart G&BK (2.div)-Kolding IF (2.div) 0-1
11.20 træningskamp, Kolding B (ds)- Sydvest 0-2
13.00 træningskamp, Egen UI-Christiansfeld IF (js) 2-2

15.00 træningskamp, Hedensted (js1)-Kolding IF (js) 4-3

13.45 træningskamp, Kolding B (s1)-Brande IF (s2) 2-2

VOLLEYBALL
11.00 kvalifikation til 1. div, Kolding VK-Nordenskov U&IF
0-3
16.00 3. division, Bedsted KFUM 2-Kolding VK 2 1-3
BADMINTON

16.30 nedrykningsspil fra 2. division, Kolding BK-Drive København 5-8

13.00 nedrykningsspil fra 3. division, Kolding BK-Randers BK
10-3

SØNDAG den 12. MARTS

BOWLING
09.00 liga herrer, Trekanten KIF-Stars & Strikes 30-18

09.00 liga damer, Politiet IF-Trekanten KIF 18-30

12.30 1. division damer, Trekanten KIF 2-HIK 8-16

16.00 2. division herrer, Trekanten KIF 2-BK Pletten 26-6

HÅNDBOLD
16.00 3. division herrer, Kolding HK-Team Vestfyn 24-13

13.15 3. division damer, Kolding HK-Ollerup Skerninge G&IF 20-20

14.40 jyllandsserien damer, Kolding HK 2-IF 92 Esbjerg
27-23
17.30 jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-SGI Esbjerg HK 3 29-27

KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Horsens BK-BK Frem 1 2-6

10.00 1. division, BK Frem 2-Sydfyn BK 6-2

FODBOLD
13.00 træningskamp, OdenseQ (3F)- KoldingQ (3F) 1-4

17.30 U18 pige DM, KoldingQ-IF Lyseng
4-1

TIRSDAG den 14. MARTS

HÅNDBOLD
18.30 liga herrer, KIF Kolding København-Ribe Esbjerg HH 21-22

FODBOLD
18.30 træningskamp, Fredericia fF-Kolding B (ds) 0-6

ONSDAG den 15. MARTS

HÅNDBOLD
18.45 jyllandsserien damer, Kolding HK 2-Vejen HK
21-12
20.15 jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Vejle HK 34-20

SQUASH
18.30 1. division herrer, Sønderjylland-Kolding
- Sønderjylland har trukket holdet -

TORSDAG den 16. MARTS