uge 38-39  
fredag 22. september - torsdag den 28. september
 

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad og Iphone   

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

 

FREDAG den 22. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
19.00 2. division damer, T
PI Odense-Kolding IF 34-23

LØRDAG den 23. SEPTEMBER

FODBOLD
13.00 3F Ligaen, Vejle B-KoldingQ
1-1
14.00 2. division, Greve-Kolding IF  0-1
12.00 1. division damer, FC Damsø- Kolding B  1-0
14.00 danmarksserien, FC Sønderborg- Kolding B
 0-1
13.00 jyllandsserien, Kolding IF-Vejle B  3-3
15.30
serie 1, Kolding B-Stjær B 2-3
14.00 serie 3, Hviding IF-Kolding IF  3-1
15.00
serie 3, Seest B-Føvling Stenderup UI  2-2
16.00
serie 3, Aabenraa BK-Kolding B 1 6-6
BOWLING
11.00 liga damer, S.A.S.-Trekanten KIF 15-33
12.00 liga herrer, Trekanten KIF-LBC
 24-24
13.00
1. div. herrer, Fight-Trekanten KIF 2 35-13
HÅNDBOLD
13.30 3. division damer, Kolding HK-Team NØS, Haderslev Næs
 19-23
15.15 3. division herrer, Kolding HK-Svendborg HK 2
 32-21
VOLLEYBALL
16.00 1. division herrer, Talenthold Vest-Kolding VK 3-2

SØNDAG den 24. SEPTEMBER

BOWLING
10.00 liga herrer, Trekanten KIF-Brasilia 40-8

13.30
1. div. herrer, Trekanten KIF 2-BK Sydvesten 40-8
FODBOLD
15.00 U17 piger landskamp, Danmark–Wales 2-0

12.00
serie 2, Den Bosniske IF-Bredballe IF 5-2
13.30 serie 2, Løsning IF-Bramdrupdam GIF 0-2 (lørdag)
13.00
serie 3, Agerbæk SF/Starup IF-Kolding B 2 3-3
11.00 kvindeserie vest, Seest B-JAI Aarhus 3-3
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Varde BK-BK Frem 1 0-8

10.00 1. division, BK Frem 2-BK Fluen 4-4
BADMINTON
15.00 2. division, Kolding BK-Aarhus AB 2 6-7
15.00 3. division, Kolding BK 2-Middelfart 12-1

MANDAG den 25. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
19.30 888Ligaen, Bjerringbro Silkeborg-KIF Kolding København
31-28


TIRSDAG den 26. SEPTEMBER

FODBOLD
17.30 pokalturneringen 2. runde, Seest B (kv.vest)-OdenseQ (3F)
0-3

ONSDAG den 27. SEPTEMBER

FODBOLD
18.00
U17 piger landskamp, Danmark–Kasakhstan 6-0
16.00 pokalturneringen 2. runde, Bramming/Årre (s1)-KoldingQ (3F) 0-7


TORSDAG den 28. SEPTEMBER

HÅNDBOLD

19.00 2. division herrer, Kolding IF 2-Fredericia HK 1990 2 17-25

19.30 3. division herrer, Tinglev Lundtoft Sydstjernen-Kolding HK 17-24
19.15 jyllandsserien herrer, Vejle HK-Kolding HK 2 20-20

FODBOLD
19.00 jyllandsserien, Vejen SF-Kolding IF 0-2
BORDTENNIS
20.00 jyllandsserien Silkeborg BTK 3-BTK 73
12-2