uge 42-43  
fredag 20. oktober - torsdag den 26. oktober
 

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad og Iphone   

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

 
UGENS SPORT

TORSDAG den 26. OKTOBER

HÅNDBOLD
18.45 2. division damer, IK Skovbakken 2-Kolding IF
26-28
BORDTENNIS
19.30 jyllandsserien BTK 73-Vejle 2
FODBOLD
20.40 serie 3, Kolding B 2-Ansager IF U.H.T.



LØRDAG den 21. OKTOBER

HÅNDBOLD
16.10 888Ligaen, KIF Kolding København-TM Tønder 27-27

FODBOLD
15.00 2. division, Kolding IF-Dalum 1-2
17.00 jyllandsserien, Kolding IF-Fredericia fF 4-1
15.00 serie 1, Kolding B-Give Fremad 4-4
12.45
serie 2, Løsning IF-Den Bosniske IF H.H.T.
13.00 serie 3, Kolding IF-Føvling/Stenderup UI 4-3
13.00 serie 3, Kolding B 1-Kvik 70 2-1
16.00
serie 3, Aabenraa BK-Seest B 0-3
BOWLING
11.00 liga herrer, Stars & Strikes-Trekanten KIF 14-34

11.30 liga damer, Trekanten KIF-Stenhuset 24-24
08.00
1. div. herrer, Trekanten KIF 2-M.B.K. 07 32-16

SØNDAG den 22. OKTOBER

BOWLING
09.00 liga herrer, Trekanten KIF-Sydjysk Bowling Team 38-10

10.00
1. div. herrer, Beach Bowl-Trekanten KIF 2 20-28
12.30
1. div. damer, Trekanten KIF 2-HIK 30-18
FODBOLD
15.30 1. division damer, Kolding B-Birkerød 3-0
13.30 danmarksserien, Aarhus Fremad-Kolding B 0-1

13.00 U18 pige DM, KoldingQ-FC Thy/Skyum 5-1
13.00 serie 3, Skovlund IF-Kolding B 2 5-3
15.00 kvindeserie vest, Oure Fodbold Akademi-Seest B 1-1
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Frem 1-B67 Herning 8-0

10.00 1. division, Vejen BK-BK Frem 2 6-2
HÅNDBOLD
13.30 2. division damer, Kolding IF-Ejstrup/Hærvejen
20-26
15.00
2. division herrer, Kolding IF 2-HEI Skæring 2 27-27
14.00
3. division herrer, TM Tønder HK 2-Kolding HK 30-38
17.00
3. division damer, Team Esbjerg HK 2-Kolding HK 31-23
13.00 jyllandsserien herrer, Firhøje IF-Kolding HK 2 21-27
15.15
jyllandsserien damer, Vejen HK-Kolding HK 2 25-22

TIRSDAG den 24. OKTOBER

FODBOLD
19.45 serie 2, Bramdrupdam GIF-Ammitsbøl/Egtved 2-1