uge 44-45  
fredag 3. november - torsdag den 9. november
 

sportK er optimeret til browserne Internet Explorer, Google Crome og Mozilla Firefox med en skærmopløsning på 1280x800 - samt til Safari på Ipad og Iphone   

forsiden sidste uge arkiv resultater & stillinger links klubberne skriver kontakt formål for sportK
 
 

 

LØRDAG den 4. NOVEMBER

FODBOLD
12.30 3F Ligaen, BSF Ballerup-KoldingQ 3-2

14.00 2. division, Kolding IF-Marienlyst 2-0
15.30
1. division damer, Kolding B-B 93 2-4
15.00 danmarksserien, B1909-Kolding B
0-0
16.00 jyllandsserien, Kolding IF-Sædding Guldager IF 1-1
13.30 serie 1, Vejle FC-Kolding B 0-1
13.30
serie 2, Bramdrupdam GIF-Bredballe IF 0-0
13.30
serie 2, Ammitsbøl/Egtved-Den Bosniske IF 3-0
13.30
serie 3, Kolding B 1-Føvling Stenderup UI 3-0
13.30
serie 3, Kvik 70-Seest B 1-3
11.00 kvindeserie vest, Aarhus 1900-Seest B 0-0
BOWLING
12.00 liga herrer, BK Viking-Trekanten KIF
19-29
13.00 liga damer, BK Viborg-Trekanten KIF 16-32
11.45
1. div. herrer, RBK 90-Trekanten KIF 2 28-20
VOLLEYBALL
13.00 1. division herrer, IF Lyseng-Kolding VK
3-1
14.00 2. division herrer, IF Lyseng 2-Kolding VK 2 1-3
HÅNDBOLD
16.15
3. division damer, DHG Odense 2-Kolding HK 23-15
TENNIS
09.30 1. division damer, Kolding TK-Svendborg
1-3
10.00 1. division herrer, TC Odense-Kolding TK
3-3

SØNDAG den 5. NOVEMBER

BOWLING
08.00 liga damer, Trekanten KIF-Center 44-4
11.30 liga herrer, Trekanten KIF-Center 34-14

10.00
1. div. herrer, BK Outsiders-Trekanten KIF 2 38-10
15.00
1. div. damer, Trekanten KIF 2-Fight 40-8
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Vejen BK-BK Frem 1 2-6

10.00 1. division, BK Frem 2-B67 Herning
HÅNDBOLD
13.30 2. division damer, SIF Ansager-Kolding IF
21-24
15.00
2. division herrer, Fåborg ØH-Kolding IF 2 30-23
16.50
3. division herrer, Team Haderslev KFUM-Kolding HK 23-29
15.30
jyllandsserien damer, Børkop HK-Kolding HK 2 20-20
FODBOLD
16.00 serie 3, Kolding IF-Gørding/Lourup IF 3-0

MANDAG den 6. NOVEMBER

SQUASH
18.30 2. division Jyll/Fyn herrer, Kolding-OSC 2
6-2

ONSDAG den 8. NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.30
jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Vamdrup IF 26-18

TORSDAG den 9. NOVEMBER

BORDTENNIS
19.30 jyllandsserien BTK 73-Silkeborg BTK 3 5-9