LØRDAG den 10. MARTS

HÅNDBOLD
16.10
888Ligaen, Skjern HK-KIF Kolding København 25-24
15.00
3. division herrer, Kolding HK-Tommerup HK 31-24
13.30
jyllandsserien damer, Kolding HK 2-Varde HK 19-19
16.30
jyllandsserien herrer, Kolding HK 2-Team NØS Haderslev Næs 2 25-22
BOWLING
10.00 liga herrer, Sydjysk Bowlingteam-Trekanten KIF 14-34

11.30
liga damer, Trekanten KIF-BK Viborg 46-2
15.00
1. division herrer, Trekanten KIF 2-Beach Bowl 32-16
12.30 ungdomsligaen, 7. spillerunde i Nørresundby
BADMINTON
13.00 kvalifikation til 1. division, Gentofte 2-
Kolding BK 6-7
FODBOLD POKAL
13.30 kvinde LP semifinale, KoldingQ (3F)-OdenseQ (3F)
3-2
FODBOLD TRÆNINGSKAMPE

11.00 Marienlyst-Kolding IF
2-2
11.20 Kolding B (ds)-FC Sydvest 1-1
13.00 Skanderborg (ds)-Kolding IF (js2) 2-1
15.30 Kolding B 2 (s1)-Haderslev fK (s2) 1-3

SØN
DAG den 11. MARTS

BOWLING
08.00 liga herrer, Trekanten KIF-Stars & Strikes
32-16
12.30
liga damer, Center-Trekanten KIF 12-36
10.00
1. division damer, Fight-Trekanten KIF 2 30-18
14.30
1. division herrer, Trekanten KIF 2-RBK 90 34-14
10.00 ungdomsligaen, 8. spillerunde i Herning
VOLLEYBALL
11.00 1. division herrer, Kolding VK-Nordenskov Ungdoms- & IF 1-3

13.00
2. division herrer, Kolding VK 2-BVC Esbjerg 3-0
HÅNDBOLD
14.30 2. division herrer, SUS Nyborg-Kolding IF 2 31-23

16.15 2. division damer, SUS Nyborg-Kolding IF
 18-16
KEGLEBILLARD
10.00 1. division vest, BK Frem 1-Juelsminde BK
8-0
10.00 1. division vest, Horsens BK-BK Frem 2 4-4
FODBOLD
14.00 træningskamp, KB (s3)-Seest B (s3)

TIRSDAG den 13. MARTS

SQUASH
19.00 2. div. herrer, OSC 2-Kolding
1-7

ONSDAG den 14. MARTS

VOLLEYBALL
19.30
2. division herrer, Aabenraa I&G-Kolding VK 2 3-0
FODBOLD
19.30 træningskamp, Seest B (s3)-BGIF (s3), Nr. Bjert Kunstgræs
BADMINTON
19.00 3. division nedrykning, Kolding BK-Ålborg Triton 2 7-6

TORSDAG den 15. MARTS

VOLLEYBALL
18.00 1. division herrer, DHV Odense-Kolding VK 3-0

HÅNDBOLD
19.30 2. division herrer, Kolding IF 2-IK Skovbakken
28-31
BORDTENNIS
19.30 jyllandsserien, BTK 73-Esbjerg 2
7-3
KEGLER
19.00 2. division, KB 44 Odense-Skjold 6-4