TIRSDAG den 10. SEPTEMBER

FODBOLD
17.30 serie 1, Bramdrupdam GIF-Kolding IF 2-1
19.00 DBU Jylland Pokal U18 Piger, Vojens BI-KoldingQ 0-18

FREDAG den 30. AUGUST

FODBOLD
19.00 NordicBet Ligaen, Nykøbing FC-Kolding IF 3-2
18.15 danmarksserien, Sfb-Oure FA-Kolding B 2-0

LØRDAG den 31. AUGUST

FODBOLD
13.00 serie 1, Kolding IF-Aabenraa BK 0-3
15.30 serie 1, Hedensted IF-Kolding B 4-0
13.30 serie 2, Gråsten B-Christiansfeld IF 3-0
13.30 serie 2, Løjt IF-Seest B 2-3
13.30 serie 3, Rødding/Fole-Den Bosniske IF 1-3
15.30 U19 drenge division, HIK-Kolding IF 0-2
13.00 U17 drenge division, HIK-Kolding IF 1-1

SØNDAG den 1. SEPTEMBER


FODBOLD
13.00 kvindeserie vest, OdenseQ-KoldingQ 2-5
16.00 serie 1, Bramdrupdam GIF-Bov IF 4-3
14.00 serie 3, Skærbæk B-Øster Starup/Vester Nebel IF 1-1
CRICKET
10.00 1. division, Kolding-Svanholm 2 264-130
KEGLEBILLARD
10.00 2. division, BK Fluen-BK Frem 3 6-2

TIRSDAG den 3. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
18.30 Herre Liga, Aarhus HK-Kolding IF 35-30
FODBOLD
18.00 serie 1, Bramdrupdam GIF-Kolding B 1-1
18.30 serie 3, Den Bosniske IF-Haderslev FK 1-1

ONSDAG den 4, SEPTEMBER

FODBOLD
19.00 Sydbank Pokalen, Kolding IF (NBL)-Randers FC (sup) 0-4

TORSDAG den 5. SEPTEMBER

FODBOLD
18.45 serie 1, Aabenraa BK-Bramdrupdam GIF
3-1

FREDAG den 6. SEPTEMBER

FODBOLD
18.00 danmarksserien, Kolding B-Varde
3-5

LØRDAG den 7. SEPTEMBER

FODBOLD
13.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-Brøndby 0-3
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Seest B 3-1
15.30 U18 pige DM, KoldingQ-Team Viborg 6-1
14.00 U19 drenge division, Kolding IF-FC Helsingør 0-1
14.00 U17 drenge division, Kolding IF-FC Helsingør 6-2
CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Husum 179-192
BADMINTON
13.00 1. division, Solrød Strand 2-Kolding BK 8-1
13.00 3. division, Kolding BK 2-Nr. Lyndelse 10-3

SØNDAG den 8. SEPTEMBER

FODBOLD
15.00 NordicBet Ligaen, Kolding IF-Fremad Amager 0-0
15.30 kvindeserie vest, KoldingQ-Varde IF 3-3
13.00 serie 1, Kolding B-Kolding IF 4-1
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Aabenraa BK 1-4
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Haderslev FK 2-3