FREDAG den 23. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.30 Primo Tours Ligaen, KIF Kolding-Skjern HK 26-27

LØRDAG den 24. OKTOBER

FODBOLD
16.00 1. division, FC Helsingør-Kolding IF 0-0
13.00 serie 1, Egen UI-Bramdrupdam GIF 3-0
13.30 serie 1, Fredericia fF-Seest B 4-0
14.45 serie 1, Broager UI-Kolding B 2-1
14.00 serie 2, Christiansfeld IF-Bov IF 2-2
14.00 serie 3, Rødekro IF-Dalby GF 4-0
14.00 serie 3, Høm/Seem UIF-Vamdrup IF 2-2
13.00 U19 divisionen, SfB Oure FA-Kolding IF 2-1
15.00 U18 pige DM. FC Thy Skyum-KoldingQ 1-2
15.15 U17 divisionen, SfB Oure FA-Kolding IF 2-2
BOWLING
12.00 liga herrer, Trekanten KIF-Brasilia 38-10
12.00 liga damer, Ravnsborg-Trekanten KIF 12-36
09.00 1. division herrer, Trekanten KIF-Smut 39-9
BADMINTON
16.00 1. division, Kolding BK-Viby J 6-3
12.00 2. division, Kolding BK 2-Lillerød 2 4-9
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Frem 1-Vejby BK 4-4
13.00 1. division, Helsingør SBK-BK Frem 2 3-5
HÅNDBOLD
12.30 2. division damer, Kolding HK-Vejle HK 23-23
16.00 3. division herrer, Kolding HK-HF Sønderborg 2 23-24
TENNIS
10.00 1. division herrer, Kolding TK-AGF 2-4
11.00 1. division damer, Fruens Bøge-Kolding TK 6-0

SØNDAG den 25. OKTOBER

BOWLING
09.00 liga herrer, BK Sisu-Trekanten KIF 14-34
09.00 liga damer, Politiet IF-Trekanten KIF 9-39
11.30 1. division herrer, Trekanten KIF-Fight 29-19
VOLLEYBALL
12.00 1. division damer, Kolding VK-Middelfart VK 2-3
14.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense Wildcard 2-3
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Frem 1-BK Gilleleje 4-4
10.00 1. division, Ringsted BC- Frem 2 6-2
10.00 2. division, Horsens BK-BK Frem 8-0
FODBOLD
13.00 kvindeserie vest, OdenseQ-KoldingQ 0-3
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Øster Starup/Vester Nebel IF 2-1
14.00 serie 3, SDU Fodbold Kolding-Vejle Kammeraterne 1-5

MANDAG den 26. OKTOBER

HÅNDBOLD
20.00 Primo Tours Ligaen, TMS Ringsted-KIF Kolding 25-27

TIRSDAG den 27. OKTOBER

FODBOLD
19.00 serie 2, Gauerslund-Kolding IF udsat
HÅNDBOLD
20.15 2. division damer, Kolding HK-Fredericia HK udsat

ONSDAG den 28. OKTOBER

FODBOLD
19.30 U17 DBU Jylland pokal, Kolding IF (1.div)-Vejle B (liga) 8-7 (efter st.)

TORSDAG den 29. OKTOBER

BORDTENNIS
19.30 jyllandsserien, BTK 73-Billund 14-4
VOLLEYBALL
20.00 1. division damer, Aarhus 1900-Kolding VK udsat