UGE 14-15  2021   fredag 9. april - torsdag 15. april

 
 
 
 
 

FREDAG 19.00
KVALIFIKATIONSSPILLET
SKIVE IK-KOLDING IF

Fodbold eller øl ?
Kolding IF spiller i Skive

 

LØRDAG 14.00
GJENSIDIGE KVINDELIGA
FC NORDSJÆLLAND-KOLDINGQ
Stort overskud i KoldingQ trods mange skader

 

SØNDAG 14.00
DANMARKSSERIEN
RINGKØBING IF-KOLDING B
Målorgie bliver
der næppe i
Ringkøbing, som Kolding Boldklub besøger søndag

 
 
 
 
 
 
 

 

KVALIFIKATIONSSPILLET
Fodbold eller øl? Kolding
IF spiller i Skive

15. april 202
1

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Stort overskud i KoldingQ
trods mange skader

15. april 202
1

DANMARKSSERIEN
Målorgie bliver der næppe i
Ringkøbing, som Kolding B
besøger søndag

15. april 202
1

SERIE 2
Ammitsbøl/Egtved viste
igen styrken på egen bane

13. april 202
1

KEGLEBILLARD DM INDV.
Ingen BK Frem-spillere nåede
med i de afgørende kampe

11. april 202
1

BOWLING US OPEN
Thomas Larsen sluttede
som nummer nitten

11. april 202
1

SERIE 1
KB fik store
sønderjyske 'klø'

10. april 202
1

TRÆNINGSKAMP
KoldingQ´s kvindeserie vest
knuste Kildemosens BK

10. april 202
1

THOMAS LUNDERSKOV, BGIF
Vi tabte til
os selv i dag

10. april 202
1

SERIE 2
Flot premiere af Christiansfeld IF
10. april 202
1

U19 DRENGE DIVISION
Flot sejr til KIF over AB i en flot og intensiv U19 kamp
10. april 202
1

U17 DRENGE DIVISION
KIF måtte se sig
slået af AB

10. april 202
1

KVALIFIKATIONSSPILLET
SÅ KOM DEN,
SEJREN !

9. april 202
1

DANMARKSSERIEN
I er for flinke,
Kolding Boldklub

9. april 202
1

SERIE 1
KIF vandt premieren
sikkert med 3-0

9. april 202
1

TRÆNINGSKAMP
KoldingQ's ligahold slog
U19 landsholdet

9. april 202
1
FRA MIDTUGEN

KVALIFIKATIONSSPILLET
Næste kamp venter for
Kolding IF. Turen går til
Hobro

7. april 202
1

DANMARKSSERIEN
Fredagens menu er
en Tarup/Pårup ret

7. april 202
1
   

 

FREDAG den 9. APRIL

KEGLEBILLARD
10.00 DM individuelt, Idrætsbygningen Kolding
FODBOLD
18.30 kvalifikationsspil 1. division, Hobro IK-Kolding IF 1-2
18.30 danmarksserien, Kolding B-Tarup Pårup IF 2-4
18.00 serie 1, Kolding IF-FC Horsens 3-0

LØRDAG den 10. APRIL

KEGLEBILLARD
09.00 DM individuelt, Idrætsbygningen Kolding
HÅNDBOLD
18.00 herre liga slutspil, KIF Kolding-GOG 28-36
FODBOLD
14.45 serie 1, Broager UI-Kolding B 7-0
15.00 serie 2, Rødding IF-Bramdrupdam GIF 1-0
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Sønderborg B 3-1
12.00 kvindeserie vest, KoldingQ-Kildemosens BK 8-0
14.00 U17 drenge division, Kolding IF-AB 2-3
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-AB 4-2

SØNDAG den 11. APRIL

KEGLEBILLARD
10.00 DM individuelt, Idrætsbygningen Kolding
FODBOLD
11.00 serie 1, Haderslev fK-Seest B - udsat -
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Fredericia KFUM 1-3
12.00 serie 3, Kolding IF-Smidstrup/Skærup 1-1
16.00 serie 3, Ravsted UI-Vamdrup IF 5-1

TIRSDAG den 13. APRIL

FODBOLD
18.30 serie 2, Ammitsbøl/Egtved-Dalby GF 3-1
19.00 serie 3, Bylderup Bov-Vamdrup IF 5-2

ONSDAG den 14. APRIL

HÅNDBOLD
20.00 herre liga slutspil, Bjerringbro Silkeborg-KIF Kolding 37-29