UGE 15-16  2021   fredag 16. april - torsdag 22. april

 
 
 
 

 

SERIE 1
Frem og tilbage..
22. april 202
1
KVINDELIGA SLUTSPIL
De seje KoldingQ kvinder
slog til og besejrede
topholdet

21. april 202
1
DANMARKSSERIEN
KB venter stadig på
forårets første sejr

21. april 202
1
KVINDELIGA SLUTSPIL
Topkamp på Fynske
Bank Arena

20. april 2021
DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklub i ny
svær udebanekamp

20. april 202
1
DANMARKSSERIEN
Kolding B fik forårets
første point i Ringkøbing

18. april 202
1
SERIE 1
KB havde fortjent bedre
end at tabe til Esbjerg IF 92

18. april 202
1
KEGLEBILLARD ELITEDIV.
Grundspillet i keglebillard er
slut. BK Frem 1 er klar til slutspil om DM

18. april 202
1
KVINDELIGA SLUTSPIL
Indsatsen var godkendt
i 0-1 kampen i Farum

17. april 202
1
KOLDINGQ
Det går da faktisk meget
godt for kvindeserie vest !

17. april 202
1
KEGLEBILLARD ELITEDIVISION
BK Frem 1 var overlegne
mod Ringsted

17. april 202
1
SERIE 1
'Vi var desværre skræmmende
langt under niveau i dag'

17. april 202
1
SERIE 2
Bramdrupdam
skuffede igen

17. april 202
1
SERIE 2
Weekendens letteste
point tilfaldt Vejen SF

17. april 202
1
U18 PIGE DM
KoldingQ vandt igen og
holder fast i toppen.

17. april 202
1
U19 DRENGE DIVISION
B.93 sad på kampen fra første fløjt og viste sine store evner med bolden
17. april 202
1
U17 DRENGE DIVISION
KIF slog klart B93’s individualister i dagens kamp
17. april 202
1
KVALIFIKATIONSSPILLET
KIF tabte i Skive
16. april 202
1
SERIE 1
Rodet affære i Seest
16. april 202
1
SERIE 2
Christiansfeld kunne
intet stille op i Højer

16. april 202
1
FRA TORSDAG

KVALIFIKATIONSSPILLET
Fodbold eller øl? Kolding
IF spiller i Skive

15. april 202
1

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Stort overskud i KoldingQ
trods mange skader

15. april 202
1

DANMARKSSERIEN
Målorgie bliver der næppe i
Ringkøbing, som Kolding B
besøger søndag

15. april 202
1
  .
.
.
   

 

TORSDAG den 22. APRIL

FODBOLD
19.00 serie 1, Kolding B-Seest B 0-2

FREDAG den 23. APRIL

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Kolding IF-Vendsyssel FF

LØRDAG den 24. APRIL

FODBOLD
14.00 Gjensidige kvindeliga, Fortuna Hjørring-KoldingQ
13.00 serie 1, Viby IF-Kolding IF
13.30 serie 2, Løjt IF-Christiansfeld IF
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AaB
15.30 U19 drenge division, Kolding IF-Nykøbing FC
13.00 U17 drenge division, Kolding IF-Nykøbing FC

SØNDAG den 25. APRIL

FODBOLD
13.00 danmarksserien, Kolding B-B1913
13.00 kvindeserie vest, Oure Fodbold Akademi-KoldingQ
15.00 serie 2, Dalby GF-Bramdrupdam GIF
12.00 serie 3, Kolding IF-Fredericia KFUM
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Haderslev FK
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Den Bosniske IF

FREDAG den 16. APRIL

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Skive-Kolding IF 2-1
18.30 serie 1, Seest B-Broager UI 1-2
18.45 serie 2, Højer IF-Christiansfeld IF 3-0

LØRDAG den 17. APRIL

FODBOLD
14.00 Gjensidige kvindeliga slutspil, FC Nordsjælland-KoldingQ 1-0
12.00 kvindeserie vest, FC King George-KoldingQ 0-4
14.30 serie 1, Hedensted IF-Kolding IF 3-0
14.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Ammitsbøl/Egtved 2-3
14.00 serie 2, Dalby GF-Vejen SF H.H.T.
13.30 serie 3, Team FB-LB-Kolding IF 1-0
14.30 serie 3, BPI-Den Bosniske IF 0-2
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-FC Nordsjælland 4-1
12.00 U19 drenge division, B.93-Kolding IF 3-1
14.00 U17 drenge division, B.93-Kolding IF 0-4
KEGLEBILLARD
13.00 elitedivision, BK Frem 1-Ringsted BC 8-0
13.00 elitedivision, BK Sorana-BK Frem 2 6-2

SØNDAG den 18. APRIL

KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, BK Frem 1-Helsingør SBK 6-2
10.00 elitedivision, Vordingborg BC-BK Frem 2 8-0
FODBOLD
14.00 danmarksserien, Ringkøbing-Kolding B 3-3
13.30 serie 1, Kolding B-Esbjerg IF 92 2-3
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Starup UIF 0-0