UGE 21-22  2021   torsdag 29. marts - torsdag 6. maj

 
 
 
 

 

KVALIFIKATIONSSPILLET
Kolding IF kæmpede sig
til vigtig sejr i Hvidovre

5. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Banens bedste blev også
kampens matchvinder

5. maj 2021

DBU JYLLAND POKAL
KoldingQ's U18 pige DM
er klar til pokalfinalen

5. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
Sidst blev det 1-1. Kolding
IF møder Hvidovre

4. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklub minder
rigtig meget om et lazaret

4. maj 2021

SERIE 1
Seest B tabte
i sidste spilleminut

4. maj 2021

POKALTURNERINGEN
To pokalnederlag
4. maj 2021

KEGLEBILLARD
BK Frem har også to hold i elitedivisionen i næste sæson
2. maj 2021

U17 DRENGE DIVISIONEN
KIF's U17 afgjorde kampen
i Slagelse allerede før pausen

2. maj 2021

U19 DRENGE DIVISIONEN
Ikke meget held i
Slagelse for Kolding IF

2. maj 2021

DANMARKSSERIEN
TILLYKKE Kolding
Boldklub med sejren

1. maj 2021

KOLDINGQ
Igen, igen, igen. Sejr til
KoldingQ i kvindeserie vest

1. maj 2021

KOLDINGQ
KoldingQ's U18 pige DM
holder fast i toppen

1. maj 2021

SERIE 1
De gør det godt deroppe
i Seest !

1. maj 2021

SERIE 1
KB gør det godt. Men det
rækker fortsat ikke til point

1. maj 2021

SERIE 2
BGIF fightede sig til det ene
point imod topholdet Vejen

1. maj 2021

SERIE 2
Målene lod vente på sig
i Christiansfeld

1. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
KIF fik tre livsvigtige
point imod topholdet

30. marts 2021

SERIE 1
KIF gik flade til sidst og
tabte til Fredericia fF

30. marts 202
1

DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklub døjer
med en masse skader

29. marts 202
1

SERIE 2
Knebent nederlag i
Gauerslund. Nu venter
Vejen på BGIF på lørdag

29. marts 202
1

KEGLEBILLARD
BK Frem 2 kæmper for at
blive i den bedste række

29. marts 202
1

KOLDINGQ
Fire KoldingQ´spillere på
april måneds hold

29. marts 202
1
FRA ONSDAG

1. DIVISION
KIF mangler seks kampe.
Fredag aften gælder det
Fremad Amager

28. april 2021

SERIE 1
'Vi skal holde hovedet højt,
så skal vi nok komme til sejre'

28. april 2021

SERIE 2
Dalby kæmper. Men
endnu et nederlag

28. april 2021

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 6. MAJ

HÅNDBOLD
18.30 HTH ligaen slutspil, KIF Kolding-Bjerringbro Silkeborg 23-27
FODBOLD SYDBANK POKALEN 4. RUNDE
19.00 Skibet IF (s2)-Dalby GF (s2) 2-0

FREDAG den 7. MAJ

FODBOLD
19.00 serie 1, Seest B-Ribe BK

LØRDAG den 8. MAJ

FODBOLD
14.00 Gjensidige kvindeliga, KoldingQ-FC Thy Thisted
14.00 danmarksserien, Odder-Kolding B
14.00 serie 1, Kolding B-Bov IF
15.00 serie 1, Stavtrup IF-Kolding IF
16.15 serie 2, Bramdrupdam GIF-Føvling Stenderup UI
14.00 U18 pige DM, Fortuna Hjørring-KoldingQ
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Hobro IK
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Hobro IK
CRICKET
11.00 1. division, Glostrup 1-Kolding

SØNDAG den 9. MAJ

FODBOLD
--.-- kvindeserie vest, B1913-KoldingQ
13.00 serie 2, Dalby G-Gauerslund IF
13.00 serie 2, Hviding IF/Kvik 70-Christiansfeld IF
11.00 serie 3, Kolding IF-Den Bosniske IF
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Tønder SF

TORSDAG den 29. APRIL

FODBOLD
20.00 serie 2, Gauerslund IF-Bramdrupdam GIF 2-1

FREDAG den 30. APRIL

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Kolding IF-Fremad Amager 2-1
11.00 serie 1, Kolding IF-Fredericia fF  2-4

LØRDAG den 1. MAJ

FODBOLD
13.00 danmarksserien, Viby IF-Kolding B 0-1
10.00 kvindeserie vest, KoldingQ-Fredericia KF 5-2
14.00 serie 1, Esbjerg IF 92-Seest B 1-4
16.15 serie 1, Ribe BK-Kolding B 4-1
13.00 serie 2, Vejen SF-Bramdrupdam GIF 1-1
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Lundtoft IF 2-0
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-FC Thy Piger/Skyum 2-0
KEGLEBILLARD
12.00 elitedivision nedrykningsspil, Ringsted-BK Frem 2 3-5
16.00 elitedivision nedrykningsspil, Helsingør-BK Frem 2 6-2

SØNDAG den 2. MAJ


FODBOLD
15.00 serie 2, Føvling Stenderup UI-Dalby GF udsat
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Smidstrup/Skærup IF 3-0
14.00 serie 3, Jels IF-Vamdrup IF 3-4
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Kolding IF 2-4
15.00 U19 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF 1-0
12.30 U17 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF 0-2
KEGLEBILLARD
14.00 elitedivision nedrykningsspil, Aars BK-BK Frem 2 0-8

TIRSDAG den 4. MAJ

FODBOLD SYDBANK POKALEN 4. RUNDE
19.00 Team FB-LB (s3)-Seest B (s1) 4-0
19.30 Bramdrupdam GIF (s2)-Fredericia fF (s1) 2-5
FODBOLD
19.00 serie 1, Seest B-Bramming 0-1

ONSDAG den 5. MAJ

FODBOLD
18.30 kvalifikationsspil 1. division, Hvidovre IF-Kolding IF 0-2
19.00 danmarksserien, Kolding B-Horsens fS 1-0
19.00 pokalsemifinale U18 piger, KoldingQ-Silkeborg 4-2