UGE 14-15  2021   fredag 7. maj - onsdag 12. maj

 
 
 
 
 

DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklubs kamp torsdag i Hedensted er udsat

 

TORSDAG 14.00
GJENSIDIGE KVINDELIGA
BRØNDBY IF-KOLDINGQ

Det er KoldingQ, der har revanche til gode

 

KVALIFIKATIONSSPILLET
KIF trak nitten i Hjørring, og fik slet intet med hjem

 
 

 

DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklubs kamp torsdag i Hedensted er udsat
12. maj 2021

KVINDESERIE VEST
Stakkels Haderslev ! KoldingQ vandt 11-0
12. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
KIF trak nitten i Hjørring,
og fik slet intet med hjem

11. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Det er KoldingQ, der har revanche til gode
11. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Kolding Boldklub på svær opgave i Hedensted
11. maj 2021

SERIE 2
Gauerslund var skarpest
i Bramdrupdam

11. maj 2021

KOLDINGQ
KoldingQ forlænger med landsholdskeeper Lene Christensen
11. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
Det går godt i Kolding IF.
Mens Vendsyssel har problemer

10. maj 2021

KVINDESERIE VEST
KoldingQ er ikke til
at stoppe

9. maj 2021

TENNIS 1. DIVISION
Ét enkelt parti afgjorde KTK's herrer's premiere
9. maj 2021

CRICKET 1. DIVISION
Kolding tabte
åbningskampen

9. maj 2021

SERIE 2
Feld' tabte i Hviding. Men sammenholdet er stort
9. maj 2021

SERIE 2
Corona vandt i Dalby
9. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ var fremragende,
da de udspillede FC Thy
Thisted

8. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Bundhold har sjældent marginalerne med sig
8. maj 2021

SERIE 1
KB blev kørt over af
Bov IF

8. maj 2021

SERIE 1
Udligning i det 90. minut.
Desværre til hjemmeholdet

8. maj 2021

SERIE 2
Sejr til et afbudsramt
BGIF mandskab

8. maj 2021

U19 DRENGE DIVISION
KIF fik tre velfortjente
point mod Hobro

8. maj 2021

U18 PIGE DM
Pokkers også! KoldingQ stred flot mod topholdet, men tabte
8. maj 2021

U17 DRENGE DIVISION
KIF's U17 Division gav
Hobro rigtige bøllebank

8. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ møder årets pokalvinder. Og nu med tilskuere
7. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Kolding B kommer til Odder
med to friske sejre

7. maj 2021

SERIE 1
Målløst i Seest
7. maj 2021
FRA ONSDAG

KVALIFIKATIONSSPILLET
Kolding IF kæmpede sig
til vigtig sejr i Hvidovre

5. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Banens bedste blev også
kampens matchvinder

5. maj 2021

DBU JYLLAND POKAL
KoldingQ's U18 pige DM
er klar til pokalfinalen

5. maj 2021

 

.
.
.
   

 

ONSDAG den 12. MAJ

FODBOLD
19.00 kvindeserie vest, Haderslev fK-KoldingQ 0-11
19.00 serie 3, Vamdrup IF-Bylderup Bov 1-1

TORSDAG den 13. MAJ

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, Brøndby IF-KoldingQ
11.00 danmarksserien, Hedensted IF-Kolding B udsat
13.00 serie 1, AGF Århus-Kolding IF
14.00 serie 1, Kolding B-Bramming B
19.00 serie 1, Seest B-Bov IF
13.00 serie 2, Dalby GF-Erritsø GIF
14.00 serie 2, Christiansfeld IF-Gråsten B
15.30 U18 pige DM, Vildbjerg-KoldingQ
14.30 U19 drenge division, HIK-Kolding IF
12.00 U17 drenge division, HIK-Kolding IF
TENNIS
12.00 1. division herrer, Hasle-Kolding TK

FREDAG den 14. MAJ

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Kolding IF-Hobro IK
18.30 serie 3, Team FB-LB-Den Bosniske IF

LØRDAG den 15. MAJ

TENNIS
12.00 1. division damer, Ålborg Østre-Kolding TK
CRICKET
11.00 1. division, Esbjerg-Kolding
14.00 serie 3, Skærbæk BK-Vamdrup IF

SØNDAG den 16. MAJ

HÅNDBOLD
16.00 HTH ligaen slutspil, SønderjyskE-KIF Kolding
FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-FC Nordsjælland
14.00 danmarksserien, Kolding B-Varde
16.15 kvindeserie vest, KoldingQ-Team OdenseQ
13.00 serie 1, Haderslev FK-Kolding B
11.00 serie 3, BPI-Kolding IF
13.00 U19 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF
15.30 U18 pige DM, Silkeborg IF Q-KoldingQ
15.15 U17 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF

FREDAG den 7. MAJ

FODBOLD
19.00 serie 1, Seest B-Ribe BK 0-0

LØRDAG den 8. MAJ


FODBOLD
14.00 Gjensidige kvindeliga, KoldingQ-FC Thy Thisted 4-1
14.00 danmarksserien, Odder-Kolding B 3-2
14.00 serie 1, Kolding B-Bov IF 0-5
15.00 serie 1, Stavtrup IF-Kolding IF 2-2
16.15 serie 2, Bramdrupdam GIF-Føvling Stenderup UI 2-1
14.00 U18 pige DM, Fortuna Hjørring-KoldingQ 2-1
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Hobro IK 4-2
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Hobro IK 6-1
CRICKET
11.00 1. division, Glostrup 1-Kolding 88-87

SØNDAG den 9. MAJ

HÅNDBOLD
18.00 HTH ligaen slutspil, GOG-KIF Kolding 32-29
FODBOLD
13.00 kvindeserie vest, B1913-KoldingQ 0-3
13.00 serie 2, Dalby G-Gauerslund IF udsat
13.00 serie 2, Hviding IF/Kvik 70-Christiansfeld IF 3-1
11.00 serie 3, Kolding IF-Den Bosniske IF 1-1
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Tønder SF 1-2
TENNIS
10.00 1. division herrer, Kolding TK-Skovbgakken 3-4
12.00 1. division damer, Aalborg Østre-Kolding TK udsat

TIRSDAG den 11. MAJ

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Vendsyssel FF-Kolding IF 3-0
19.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Gauerslund IF 2-4