UGE 20-21  2021   fredag 21. maj - torsdag 27. maj

 
 
 
 

 

NEDRYKNINGSSPILLET
KIF faldt med ære !
2
7. maj 2021

NEDRYKNINGSSPILLET
De små marginaler
2
7. maj 2021

NEDRYKNINGSSPILLET
Afgørelsens time er kommet. Kan KIF redde eksistensen i 1. division?
2
6. maj 2021

UDMÆRKELSE
KoldingQ hædret for sit talentudviklingsmiljø
2
6. maj 2021

DS NEDRYKNINGSSPIL
Kjellerup var en tand
bedre, da KB tabte 0-3

2
5. maj 2021

DS NEDRYKNINGSSPIL
Kolding Boldklub skal
en tur "på bjerget"

2
4. maj 2021

SERIE 2
Syv mål i Bramdrupdam.
Og nederlag

2
4. maj 2021

SERIE 2
Masser af dramatik, da
Dalby fik 3-3 i Rødding

2
4. maj 2021

NEDRYKNINGSSPILLET
Og så blev det igen rigtigt svært for Kolding IF !
2
3. maj 2021

TRÆNERSKIFTE
Anders Flaskager og Pete Madsen er fortid i Kolding Boldklub
2
3. maj 2021

TRÆNERSKIFTE
Torben Mølby er tilbage
i Kolding Koldklub

2
3. maj 2021

TENNIS 1. DIVISION
Skidt weekend for
Kolding Tennis Klub

2
3. maj 2021

U18 PIGE DM
Brøndby var bedre
og skarpere

2
3. maj 2021

U19 DRENGE DIVISION
Sikker sejr til Kolding IF's
U19 drenge

2
3. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
Kolding IF 'lever' i den grad stadig i 1. division!
2
2. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Uafgjort havde været mere passende. Men Køge var effektive
22. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Hedensted var for gode
2
2. maj 2021

SERIE 1
Kolding Boldklub's
serie 1 har det svært

2
2. maj 2021

SERIE 2
Dalby har stadig ikke
prøvet at vinde i serie 2

2
2. maj 2021

SERIE 2
Christiansfeld IF tabte
klart i Sønderborg

22. maj 2021

U17 DRENGE DIVISION
Det blev alt for spændende,
da KIF's U17 vandt 4-3

2
2. maj 2021

SERIE 1
Seest B 'dukkede'
topholdet Haderslev fK

2
1. maj 2021

SERIE 1
KIF ramte sit bundniveau i Horsens
2
1. maj 2021

DANMARKSSERIEN
Sidste kamp i grundspillet
for KB´s danmarksserie

2
1. maj 2021

KVINDESERIE VEST
KoldingQ havde absolut
ingen problemer på Fyn

2
1. maj 2021
FRA TORSDAG

SERIE 2
Bramdrupdam har
krammet på Erritsø GIF

2
0. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ møder topholdet. Og det er HB Køge, der har revanche til gode
2
0. maj 2021

KVALIFIKATIONSSPILLET
Spændingen stiger. Kolding
IF spiller på Amager

2
0. maj 2021

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 27. MAJ

FODBOLD
19.00 kvalifikationsspil 1. division, Kolding IF-Skive 2-0
19.00 serie 1, Broager UI-Seest B 2-0

FREDAG den 28. MAJ

FODBOLD
19.00 serie 1, Kolding IF-Hedensted IF

LØRDAG den 29. MAJ

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-Fortuna Hjørring
13.00 herre DS nedrykningsspil, Kolding B-IF Skjold Sæby udsat
16.15 kvindeserie vest, KoldingQ-FC King George
13.00 serie 2, Vejen SF-Dalby GF
13.30 serie 2, Christiansfeld IF-Højer IF
15.00 serie 3, Starup UIF-Vamdrup IF
12.00 U19 drenge division, Viborg FF-Kolding IF
14.15 U17 drenge division, Viborg FF-Kolding IF
CRICKET
11.00 1. division, Svanholm 2-Kolding

SØNDAG den 30. MAJ

FODBOLD
14.00 serie 1, Esbjerg IF 92-Kolding B
15.00 serie 2, Ammitsbøl/Egtved-Bramdrupdam GIF
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-BPI
11.00 serie 3, Kolding IF-Team FB-LB
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AGF
CRICKET
11.00 1. division, AB-Kolding

FREDAG den 21. MAJ

FODBOLD
18.30 serie 1, FC Horsens-Kolding IF 2-1
19.00 serie 1, Seest B-Haderslev FK 3-1

LØRDAG den 22. MAJ

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, HB Køge-KoldingQ 3-0
14.00 kvalifikationsspil 1. division, Fremad Amager-Kolding IF 0-1
14.00 danmarksserien, Hedensted-Kolding B 3-0
14.00 serie 1, Kolding B-Broager UI 0-4
14.00 serie 2, Dalby GF-Ammitsbøl/Egtved 1-5
14.00 serie 2, Sønderborg B-Christiansfeld IF 5-0
15.30 U19 drenge division, Kolding IF-SfB Oure FA 4-1
13.00 U17 drenge division, Kolding IF-SfB Oure FA 4-3
TENNIS
10.00 1. division herrer, Kolding TK-Sønderborg
10.00 1. division damer, Sønderborg-Kolding TK 5-1

SØNDAG den 23. MAJ

FODBOLD
15.00 serie 3, Smidstrup/Skærup IF-Kolding IF 4-5
13.00 U18 pige DM, Brøndby IF-KoldingQ 3-1

MANDAG den 24. MAJ

FODBOLD
14.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Rødding IF 3-4
15.00 serie 2, Føvling/Stenderup UI-Dalby GF 3-3
11.00 serie 3, Fredericia KFUM-Den Bosniske IF 4-0

TIRSDAG den 25. MAJ

FODBOLD
19.00 herre DS nedrykningsspil, Kjellerup IF-Kolding B 3-0
19.00 serie 3, Vamdrup IF-Ravsted UI 0-6