UGE 22-23  2021   fredag 28. maj - torsdag 3. juni

 
 
 
 
 

SYDBANK POKALEN
KB er ude af pokalen efter 1-2 nederlag
i Give

 

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ må vinke farvel til medaljer i dette års kvindeliga
FRA TORSDAG


2. DIVISION
KIF faldt med ære !

 

TANKER OMKRING EN
NEDRYKNING
De små marginaler
 

 

U18 PIGE DM
Stensikker sejr til
KoldingQ i Varde

2. juni 2021

SYDBANK POKALEN
KB er ude af pokalen efter
1-2 nederlag i Give

1. juni 2021

SERIE 1
Seest måtte nøjes
med uafgjort i Bov

1. juni 2021

SERIE 2
Christiansfeld havde en dejlig aften i Graasten. Fire 'kasser' af Jacob Friis
1. juni 2021

SYDBANK POKALEN
Kolding Boldklub spiller pokalkamp i Give
31
. maj 2021

SERIE 2
BGIF er stor knibe
i bunden af rækken

30
. maj 2021

SERIE 1
Alle gode gange elleve !
30
. maj 2021

U18 PIGE DM
0-6. Sæt og match
30
. maj 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ må vinke farvel til
medaljer i årets kvindeliga

29. maj 2021

KVINDESERIE VEST
Kolding Q fortsatte sin
række af storsejre

29. maj 2021

SERIE 2
Dalby blev kørt over
i Vejen

29. maj 202
1

SERIE 2
'Det er jo forrykt, at
historien gentog sig'

29. maj 202
1

CRICKET 1. DIVISION
Kolding tabte stort
hos Svanholm

29. maj 202
1

U19 DRENGE DIVISION
KIF dukkede topholdet
29. maj 202
1

U17 DRENGE DIVISION
Personlige fejl blev dyre for
KIF imod rækkens tophold

29. maj 202
1

SERIE 1
KIF kom tilbage fra
en håbløs start

28. maj 202
1

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ kæmper for bronzemedaljer
28. maj 202
1

HERRE DS NEDRYKNINGSSPIL
Kolding Boldklub får
kamp aflyst

28. maj 202
1

SERIE 1
Seest Boldklub bøvler
med Broager

28. maj 202
1
FRA TORSDAG

NEDRYKNINGSSPILLET
KIF faldt med ære !
2
7. maj 2021

NEDRYKNINGSSPILLET
De små marginaler
2
7. maj 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 4. JUNI

FODBOLD
19.00 serie 1, Kolding IF-Viby IF
18.30 serie 3, Fredericia KFUM-Kolding IF
19.00 serie 3, Den Bosniske IF-Øster Starup/Vester Nebel

LØRDAG den 5. JUNI

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, FC Thy Thisted-KoldingQ
15.00 herre DS nedrykningsspil, Tjørring IF-Kolding B
16.15 kvindeserie vest, KoldingQ-Oure Fodbold Akademi
14.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Dalby GF
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Løjt IF
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Roskilde
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Roskilde
CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Ishøj 2

SØNDAG den 6. JUNI

FODBOLD
13.00 serie 1, Seest B-Kolding B
13.00 serie 3, Haderslev fK-Vamdrup IF

FREDAG den 28. MAJ

FODBOLD
19.00 serie 1, Kolding IF-Hedensted IF 4-2

LØRDAG den 29. MAJ

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-Fortuna Hjørring 0-1
13.00 herre DS nedrykningsspil, Kolding B-IF Skjold Sæby - udsat -
16.15 kvindeserie vest, KoldingQ-FC King George 8-2
13.00 serie 2, Vejen SF-Dalby GF 10-1
13.30 serie 2, Christiansfeld IF-Højer IF 3-5
15.00 serie 3, Starup UIF-Vamdrup IF 2-0
12.00 U19 drenge division, Viborg FF-Kolding IF 1-2
14.15 U17 drenge division, Viborg FF-Kolding IF 4-2
CRICKET
11.00 1. division, Svanholm 2-Kolding 177-51

SØNDAG den 30. MAJ


FODBOLD
14.00 serie 1, Esbjerg IF 92-Kolding B 2-3
15.00 serie 2, Ammitsbøl/Egtved-Bramdrupdam GIF 5-2
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-BPI 5-2
11.00 serie 3, Kolding IF-Team FB-LB 3-1
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AGF 0-6
CRICKET
10.00 1. division, AB-Kolding 203-105

TIRSDAG den 1. JUNI

FODBOLD
19.00 Sydbank pokalen, Give Fremad (js)-Kolding B. (ds) 2-1
18.30 serie 2, Gråsten B-Christiansfeld IF 0-5
19.00 serie 1, Bov IF-Seest B 1-1
19.00 serie 2, Dalby GF-Gauerslund IF H.H.T.

ONSDAG den 2. JUNI

FODBOLD
19.00 U18 pige DM, Varde-KoldingQ 0-2