UGE 22-23  2021    fredag 4. juni - 10 juni

 
 
 
 
 

HERRE DS NEDRYKNINGSSPIL
Opsat og determineret KB-mandskab vandt fortjent

 

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ er klar til sommerferie efter 0-1 i Thisted
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

SHOWKAMP
Topfodbold på Fynske Bank
Arena, hvor håndbold-spillerne vandt

10. juni 2021

SERIE 1
Seks mål - og tre livsvigtige point til Seest Boldklub
10. juni 2021

KVINDESERIE VEST
Same procedure as
last time

9. juni 2021

JYSK POKALFINALE
U18 PIGER

Ingen pokalsejr til
Kolding Q's U18 pige DM

9. juni 2021

HR. DS NEDRYKNINGSSPIL
Opsat og determineret KB-mandskab vandt fortjent
8. juni 2021

SERIE 2
Christiansfeld er i knibe
8. juni 2021

ÅRETS HOLD
KoldingQ har to spillere på årets hold. Og torsdag aften er der showkamp
8. juni 2021

U17 DRENGE DIVISION
Underholdning, seks mål -
og sejr til Kolding IF

8. juni 2021

SERIE 1
Seest Boldklub var igen
bedst i lokalopgøret

6. juni 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ er klar til sommerferie efter 0-1 i Thisted
5. juni 2021

HR. DS NEDRYKNINGSSPIL
KB tabte 0-3. Det forekommer næsten umuligt nu
5. juni 2021

2. DIVISION 2021/22
12 hold er klar
5. juni 2021

SERIE 2
BGIF lever stadig i serie 2.
Men det ser svært ud..!

5. juni 2021

SERIE 2
Løjt var effektive - det var Christiansfeld ikke
5. juni 2021

U19 DRENGE DIVISION
Kolding IF U19 vandt igen
5. juni 2021

U17 DRENGE DIVISION
Kolding IF's U17 var
dygtige til sidst

5. juni 2021

KVINDESERIE VEST
KoldingQ vandt uden kamp
5. juni 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ runder sæsonen af i Thisted. Sille Fuhlendorff starter inde
4. juni 2021

HR. DS NEDRYKNINGSSPIL
Kolding Boldklub skal til at hente nogle point. Og sejre
4. juni 2021

SERIE 1
Kolding IF vandt en vigtig
sejr over topholdet

4. juni 2021

UDMÆRKELSE
KoldingQ har fire med
på månedens hold

4. juni 2021
   

 

TORSDAG den 10. JUNI

FODBOLD
17.00 showkamp, KoldingQ (liga)-KIF Kolding Håndbold (liga), Fynske Bank Arena 3-6
19.00 serie 1, Seest B-Esbjerg IF 92 6-0

FREDAG den 11. JUNI

FODBOLD
19.00 herre DS nedrykningsspil, Kolding B-Herning Fremad
19.00 serie 1, Kolding B-Ribe BK
19.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Vejen SF

LØRDAG den 12. JUNI

FODBOLD
13.30 serie 1, Fredericia fF-Kolding IF
14.00 serie 2, Dalby GF-Føvling/Stenderup UI
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Jels IF
14.30 U19 drenge division, Hvidovre IF-Kolding IF
13.00 U18 pige DM, KoldingQ-Vildbjerg
12.00 U17 drenge division, Hvidovre IF-Kolding IF

SØNDAG den 13. JUNI

FODBOLD
13.00 kvindeserie vest, Fredericia KF-KoldingQ
11.00 serie 3, Kolding IF-Øster Starup/Vester Nebel IF
15.00 serie 3, Smidstrup/Skærup IF-Den Bosniske IF
TENNIS
11.00 1. division herrer, TC Odense-Kolding TK

FREDAG den 4. JUNI

FODBOLD
19.00 serie 1, Kolding IF-Viby IF 1-0
18.30 serie 3, Fredericia KFUM-Kolding IF 4-1
19.00 serie 3, Den Bosniske IF-Øster Starup/Vester Nebel 7-4

LØRDAG den 5. JUNI

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, FC Thy Thisted-KoldingQ 1-0
15.00 herre DS nedrykningsspil, Tjørring IF-Kolding B 3-0
16.15 kvindeserie vest, KoldingQ-Oure Fodbold Akademi U.H.T.
14.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Dalby GF 3-1
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Løjt IF 2-5
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Roskilde 2-0
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Roskilde 4-4
CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Ishøj 2 135-207

SØNDAG den 6. JUNI

FODBOLD
13.00 serie 1, Seest B-Kolding B 2-1
13.00 serie 3, Haderslev fK-Vamdrup IF 3-1

TIRSDAG den 8. JUNI

FODBOLD
19.00 danmarksserien, Kolding B-IF Skjold Sæby 3-1
18.30 serie 2, Lundtoft IF-Christiansfeld IF 2-2
19.00 serie 3, Den Bosniske IF-Team FB-LB 1-3
19.00 U17 drenge division, Kolding IF-Nykøbing FC 5-1

ONSDAG den 9. JUNI

FODBOLD
19.00 kvindeserie vest, KoldingQ-Haderslev fK 5-0
19.00 jysk pokalfinale U18 kvinder, Fortuna Hjørring-KoldingQ, Vellev 5-1