UGE 24-25  2021    fredag 18. juni - torsdag 24. juni

 
 
 
 
 

DE FØRSTE INDTRYK
Trænings-start i Kolding IF

 

HERRE DS NEDRYKNINGSSPIL
Kolding Boldklub vandt i Grenå
 

LØRDAG 14.00
SERIE 1 PLAY-OFF KAMP
SEEST BOLDKLUB-BREDBALLE IF

Seest B spiller 'knald eller fald' imod Bredballe IF

 

EFTERÅRET ER STARTET
Træningsstart i
Kolding IF

24. juni 2021

HERRE DS
NEDRYKNINGSSPIL

Kolding Boldklub vandt
i Grenå

23. juni 2021

SERIE 1 OP/NED
Seest B spiller 'knald eller fald' imod Bredballe IF
22. juni 2021

HERRE DS
NEDRYKNINGSSPIL

Kolding Boldklub
satser ungt

22. juni 2021

TRÆNERSKIFTE
Mads Fogh stopper som serie 1 træner i Kolding IF. 'Pete' Madsen overtager
21. juni 2021

OP OG NEDRYKNINGER
Seks nedrykninger - og
en play-off kamp

21. juni 2021

TENNIS 1. DIVISION
KTK's damehold var på
'overarbejde'

21. juni 2021

SERIE 1
Kolding IF's serie 1 bliver i rækken, efter ét point i dag
20. juni 2021

U17 DRENGE DIVISION
KIF U17 gjorde U19 kunststykket efter, og vandt over Næsby
20.juni 2021

HERRE DS NEDRYKNINGSSPIL
Kolding Boldklub var uheldige i Nørresundby
19. juni 2021

KVINDESERIE VEST
14 kampe. 14 sejre.
Suverænt !

19. juni 2021

SERIE 1
Det forsømte forår
19 juni 2021

SERIE 2
BGIF må en tur ned at
vende i serie 3

19 juni 2021

SERIE 2
Christiansfeld tager (måske?) turen ned i serie 3
19 juni 2021

SERIE 1
'Mon ikke vi alle
overlever alligevel..?'

18. juni 2021

HERRE DS NEDRYKNINGSSPIL
Motivationen kan blive afgørende i Nørresundby
18. juni 202
1

LOKALE SERIER
Fuld spænding i serie 1
inden sidste spillerunde

18. juni 202
1
FRA TORSDAG

KOLDING IF FODBOLD
Goddag, farvel og
forlængelser. Og nyt fra
ungdom

17. juni 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 18. JUNI

FODBOLD
19.00 serie 1, Ribe BK-Seest B 4-1

LØRDAG den 19. JUNI

FODBOLD
13.30 herre DS nedrykningsspil, Nørresundby FB-Kolding B 1-0
13.30 kvindeserie vest, KoldingQ-B1913 6-1
14.00 serie 1, Bov IF-Kolding B 5-1
13.30 serie 2, Føvling/Stenderup UI-Bramdrupdam GIF 2-2
13.30 serie 2, Christiansfeld IF-Hviding/Kvik 70 2-6
13.30 serie 2, Gauerslund IF-Dalby GF U.H.T.
13.30 serie 3, Den Bosniske IF-Kolding IF 1-2
13.30 serie 3, Tønder SF-Vamdrup IF U.H.T.
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Næsby 3-1
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Næsby 3-1
TENNIS
10.00 1. division damer, Kolding TK-Silkeborg/ØBG 1-5

SØNDAG den 20. JUNI

FODBOLD
13.30 serie 1, Kolding IF-Stavtrup IF 1-1
TENNIS
12.30 1. division damer, Aalborg Østre-Kolding TK 5-1
CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Esbjerg 5-1

ONSDAG den 23. JUNI

FODBOLD
19.00 herre DS nedrykningsspil, FC Djursland-Kolding B 1-2

TORSDAG den 24. JUNI

FODBOLD
10.00 første træningspas i Kolding IF