UGE 31-32  2021    fredag 6. august - torsdag 12. august

 
 
 
 

 

SERIE 1
KIF måtte nøjes med
uafgjort i premieren

11. august 2021

FRA EGNE RÆKKER
KoldingQ skriver kontrakt med Emma Hoppe
11. august 2021

TENNIS
To klare nederlag
til Kolding TK

8. august

2. DIVISION
Den kamp kunne I ikke være bekendt, KIF !
7. august 2021

TESTKAMP
KIF vandt årets
sidste testkamp

7. august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Svær start for
KoldingQ i Brøndby

6. august 2021

2. DIVISION
Så starter marchen tilbage til 1. division. KIF lægger
ud mod Thisted

6. august 2021

TESTKAMP
Kolding Boldklub viste
stor moral i Esbjerg

6. august 2021

SÅ ER VI I GANG...
KoldingQ har sæson-
premiere i Brøndby

6. august 2021

FRA TORSDAG

KONTRAKTFORLÆNGELSE
Ea Rasmussen forlænger kontrakten med KoldingQ
5. august 2021

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 12. AUGUST

HÅNDBOLD
19.30 testkamp, Skjern Håndbold-KIF Kolding 29-30
FODBOLD
18.30 serie 3, Føvling/Stenderup UI-Christiansfeld IF 1-4

FREDAG den 13. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 3, Kolding IF-Haderslev FK

LØRDAG den 14. AUGUST

FODBOLD
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Tjørring IF
13.00 U19 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF
15.00 U17 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF
14.00 serie 3, Rødekro IF-Dalby GF
17.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Bramdrupdam GIF
TENNIS
14.00 1. division damer, Fruens Bøge-Kolding TK
14.00 1. division herrer, ALTS-Kolding TK

SØNDAG den 15. AUGUST

FODBOLD
12.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-HB Køge
13.00 2. division herrer, Næstved-Kolding IF
14.30 2. division damer, KoldingQ-Aalborg Freja
13.00 serie 1, Kolding IF-Rødding IF
13.00 serie 2, Seest B-Tønder SF
13.30 serie 3, Bredballe IF-Team FB-LB
15.00 serie 3, Vejen SF-Den Bosniske IF
13.00 U18 pige DM, Brøndby IF-KoldingQ

FREDAG den 6. AUGUST

FODBOLD
18.30 Gjensidige Kvindeliga, Brøndby IF-KoldingQ 5-1
FODBOLD
19.00 testkamp, Esbjerg FB (js)-Kolding B (js) 4-3

LØRDAG den 7. AUGUST

FODBOLD
13.00 2. division herrer, Kolding IF-Thisted FC 0-1
11.00 testkamp, Kolding IF (s1)-Horsens Freja (js2) 2-1
15.00 serie 3, Dalby GF-Kolding IF udsat
15.00 serie 3, Christiansfeld IF-Rødekro IF 2-4
TENNIS
10.00 1. division damer, Kolding TK-Vejle 1-5
11.00 1. division herrer, Esbjerg-Kolding TK 5-1

SØNDAG den 8. AUGUST

CRICKET
10.00 1. division, Kolding-Copenhagen 261-212
FODBOLD
14.30 serie 3, BPI/TSIF-Øster Starup/Vester Nebel IF 0-4

MANDAG den 9. AUGUST

HÅNDBOLD
18.30 testkamp, GGIF Håndbold-KIF Kolding 24-27

ONSDAG den 11. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 1, Ribe BK-Kolding IF 1-1