UGE 32-33  2021    fredag 13. august - torsdag 19. august

 
 
 
 

 

SERIE 1
KIF topper serie 1
19. august 2021
2. DIVISION
KIF skuffer fortsat
fælt

18. august 2021
JYLLANDSSERIEN
Uafgjort var vel passende. Men Kolding Boldklub kunne snildt have vundet!
18. august 2021
SERIE 2
Kolding B og Seest B spillede 1-1
17. august 2021
2. DIVISION
Er tredje gang lykkens
gang for Kolding IF?

17. august 2021
JYLLANDSSERIEN
Kolding Boldklub
møder Odder

17. august 2021
GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ burde have mindst et point. Men HB Køge vandt
15. august 2021
2. DIVISION
KIF tabte igen, denne
gang ude mod Næstved

15. august 2021
2. DIVISION DAMER
Et point til KoldingQ's
andethold

15. august 2021
SERIE 1
De unges kamp
15. august 2021
SERIE 2
Fin start af
Seest Boldklub

15. august 2021
TENNIS 1. DIVISION
Nye nederlag til Kolding TK
15. august 2021
U18 PIGE DM
Sejr i Brøndby. Så er man
lissom' godt i gang !

15. august 2021
JYLLANDSSERIEN
KB fik tre point i premieren uden at spille specielt godt
14. august
U19 DRENGE DIVISION
Flot start af KIF's
U19 i Helsingør

14. august
U17 DRENGE DIVISION
KIF vendte sensationelt
0-3 til 4-3 i Helsingør

14. august

2. DIVISION
Kolding IF tager til Næstved med en ny spiller
13. august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ tager imod de danske mestre fra HB Køge
13. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Spændende sæson i vente for Kolding Boldklub
13. august 2021

U18 PIGE DM
KoldingQ's U18 pige DM
er klar til en ny sæson

13. august 2021
   

 

TORSDAG den 19. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 1, Haderslev FK-Kolding IF 0-1
19.00 serie 3, BPI/TSIF-Bramdrupdam GIF H.H.T.
19.00 serie 3, Christiansfeld IF-Dalby GF flyttet 26/8

FREDAG den 20. AUGUST

FODBOLD
18.30 Gjensidige Kvindeliga, AGF-KoldingQ

LØRDAG den 21. AUGUST

HÅNDBOLD
15.00 testkamp, KIF Kolding-Skive fH
FODBOLD
13.45 2. division herrer, FA 2000-Kolding IF
13.30 jyllandsserien, Aarhus 1900-Kolding B
13.00 serie 2, Højer IF-Kolding B
14.00 serie 3, Rødekro IF-Den Bosniske IF
15.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Team FB-LB
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-AC Amager Academy
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AGF
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-AC Amager Academy

SØNDAG den 22. AUGUST

FODBOLD
11.00 serie 1, Kolding IF-Løjt IF
13.00 serie 2, Seest B-Bov IF
13.00 serie 3, Kolding IF-Føvling/Stenderup UI
14.00 serie 3, Dalby GF-Haderslev FK
15.00 serie 3, Vejen SF-Christiansfeld IF
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Fredericia KFUM

FREDAG den 13. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 3, Kolding IF-Haderslev FK 4-1

LØRDAG den 14. AUGUST

FODBOLD
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Tjørring IF 2-0
14.00 serie 3, Rødekro IF-Dalby GF 0-2
17.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Bramdrupdam GIF 0-8
13.00 U19 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF 2-2
15.00 U17 drenge division, FC Helsingør-Kolding IF 3-4
TENNIS
14.00 1. division damer, Fruens Bøge-Kolding TK 4-2
14.00 1. division herrer, ALTS-Kolding TK 6-0

SØNDAG den 15. AUGUST

FODBOLD
12.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-HB Køge 0-1
13.00 2. division herrer, Næstved-Kolding IF 1-0
14.30 2. division damer, KoldingQ-Aalborg Freja 1-1
13.00 serie 1, Kolding IF-Rødding IF 5-2
13.00 serie 2, Seest B-Tønder SF 2-0
13.30 serie 3, Bredballe IF-Team FB-LB 4-1
13.00 U18 pige DM, Brøndby IF-KoldingQ 1-2

TIRSDAG den 17. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 2, Kolding B-Seest B 1-1

ONSDAG den 18. AUGUST

FODBOLD
19.00 2. division herrer, Kolding IF-Aarhus Fremad 0-3
19.00 jyllandsserien, Kolding B-Odder IGF 2-2
19.00 serie 3, Den Bosniske IF-Kolding IF 1-1