UGE 33-34  2021    fredag 20. august - torsdag 26. august

 
 
 
 
 

SYDBANK KVINDEPOKALEN
KoldingQ er videre i kvinde-pokalen

 

JYLLANDSSERIEN
Kolding Boldklub fik smæk i Sædding

 


KIF FODBOLD
AHMED DAGHIM

Gode meldinger!

 

2. DIVISION
Når fodbold bliver ligegyldigt

 
 
 
 
 
 
 

 

SERIE 2
"Uafgjort er lidt 'øv'.
Men nok retfærdigt.."

26. august 2021

SYDBANK KVINDEPOKALEN
KoldingQ er videre
i kvindepokalen

24. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Kolding Boldklub fik
smæk i Sædding

25. august 2021

SERIE 3
Bramdrupdam uddelte
bøllebank... igen !

24. august 2021

SYDBANK KVINDEPOKALEN
KoldingQ møder Dalum/Næsby i pokalen
24. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Mølby og hans tropper
skal en tur vestpå

24. august 2021

AHMED DAGHIM
Gode meldinger
22. august 2021

SERIE 1
Kolding IF fortsætter sin sejrsgang i serie 1
22. august 2021

SERIE 2
Seest topper serie 2
pulje 23

22. august 2021

2. DIVISION
Når fodbold bliver ligegyldigt
21. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Det kører for KB. Og
for Sophus LInnet Raarup

21. august 2021

U18 PIGE DM
Uafgjort var passende
21. august 2021

U19 DRENGE DIVISION
Flot fodbold, da KIF vandt over AC Amager Academy
21.august 2021

U17 DRENGE DIVISION
Kolding IF's U17 fortsatte hvor U19 holdet slap
21.august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
AGF vandt fortjent
20 august 2021

2. DIVISION
Kristoffer Wichmann har godt kendskab til modstanderen
20 august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ indtager Aarhus
og Ceres Park

20. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Kolding Boldklub skal
indtage et fort

20. august 2021

DBU
Fire KoldingQére udtaget
til U17 landsholdssamling

20. august 2021
FRA TORSDAG
SERIE 1
KIF topper serie 1
19. august 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 20. AUGUST

FODBOLD
18.30 Gjensidige Kvindeliga, AGF-KoldingQ 2-1

LØRDAG den 21. AUGUST

HÅNDBOLD
15.00 testkamp, KIF Kolding-Skive fH 31-25
FODBOLD
13.45 2. division herrer, FA 2000-Kolding IF kamp afbrudt
13.30 jyllandsserien, Aarhus 1900-Kolding B 0-2
13.00 serie 2, Højer IF-Kolding B udsat
14.00 serie 3, Rødekro IF-Den Bosniske IF 2-4
15.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Team FB-LB 5-0
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-AC Amager Academy 3-0
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AGF 0-0
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-AC Amager Academy 5-0

SØNDAG den 22. AUGUST

FODBOLD
11.00 serie 1, Kolding IF-Løjt IF 6-1
13.00 serie 2, Seest B-Bov IF 3-0
13.00 serie 3, Kolding IF-Føvling/Stenderup UI 2-4
16.30 serie 3, Dalby GF-Haderslev FK 2-2
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Fredericia KFUM 4-2

TIRSDAG den 24. AUGUST

FOLDBOLD
19.30 serie 3, Bramdrupdam GIF-Bredballe IF 6-0

ONSDAG den 25. AUGUST

FODBOLD
18.00 pokalturneringen, Næsby-KoldingQ 1-3 e.f.s
18.45 jyllandsserien, Sædding/G IF-Kolding B 4-0

TORSDAG den 26. AUGUST

HÅNDBOLD
20.00 Santander Cup 1/8dels finale, Fredericia HK-KIF Kolding 26-23
FODBOLD
18.30 serie 2, Vejen SF-Seest B 1-1
18.30 serie 3, Christiansfeld IF-Dalby GF 2-5