UGE 34-35  2021    fredag 27. august - torsdag 2. september

 
 
 
 

 

SERIE 1
På det jævne..
2. september 2021

SYDBANK POKALEN
Kolding IF er videre til næstet runde efter en flot fight
31. august 2021

SERIE 2
De blå fik gang i målscoringen
31. august 2021

SERIE 2
Seest topper rækken
31. august 2021

MÅNEDENS HOLD
KoldingQ har to spillere
på rundens hold

31. august

SYDBANK POKALEN
Kolding IF bør have en god chance i pokalkampen tirsdag aften
30. august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Så kom sejren. KoldingQ vandt over FC Nordsjælland
29. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Det bliver et hårdt år, Kolding Boldklub
28. august 2021

1. DIVISION DAMER
Vigtig KTK-sejr på
sidste spilledag

28. august 2021

1. DIVISION HERRER
KTK sluttede sidst
i 1. division

28. august 2021

SERIE 2
Det bedste hold vandt
28. august 2021

U19 DRENGE DIVISION
Kolding IF's U19 tog et point med sig hjem
28. august 2021

U17 DRENGE DIVISION
Det kører bare for Kolding
IF's U17 drengedivision

28. august 2021

2. DIVISION
Ét point føltes næsten
som et nederlag

27. august 2021

SERIE 1
KIF satte tingene på rette plads efter pausen
27. august 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ skal have et godt resultat her i sæsonens fjerde kamp
27. august 2021

2. DIVISION
Kolding IF prøver igen. Får
vi efterårets første point?

27. august 2021

JYLLANDSSERIEN
Lørdagens modstander
er Viby. Og så er der familiedag på Mosevej

27. august 2021
FRA TORSDAG

SERIE 2
"Uafgjort er lidt 'øv'.
Men nok retfærdigt.."

26. august 2021

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 2. SEPTEMBER

FODBOLD
18.15 serie 1, Kolding IF-Agerbæk/Starup IF 1-0
18.30 serie 3, Team FB-LB-Øster Starup/Vester Nebel IF 1-1
19.30 serie 3, Bramdrupdam GIF-Vinding SF 4-2

FREDAG den 3. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, KIF Kolding-Lemvig Thyborøn HK
FODBOLD
19.00 serie 2, Aabenraa BK-Seest B

LØRDAG den 4. SEPTEMBER

FODBOLD
14.00 2. division herrer, HIK-Kolding IF
14.00 jyllandsserien, Herning Fremad-Kolding B
13.00 serie 2, Midtals IF-Kolding B
13.30 serie 3, Team FB-LB-Fredericia KFUM
14.00 serie 3, Dalby GF-Føvling/Stenderup UI
15.00 serie 3, Christiansfeld IF-Kolding IF
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Roskilde
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Roskilde
BOWLING
15.00 liga herrer, Trekanten KIF-Enghaven
12.00 1. division herrer, Trekanten KIF 2-BK Viking
CRICKET
11.00 1. division, Ishøj 2-Kolding

SØNDAG den 5. SEPTEMBER

FODBOLD
14.00 Gjensidige Kvindeliga, Fortuna Hjørring-KoldingQ
16.15 2. division damer, KoldingQ-Aarhus 1900
13.00 serie 3, Haderslev FK-Den Bosniske IF
16.00 serie 3 Øster Starup/Vester Nebel IF-Vejle Kammeraterne
BOWLING
10.00 liga herrer, ST Viborg-Trekanten KIF
11.00 liga damer, Lucky-Trekanten KIF
10.00 1. division herrer, Silkeborg BT-Trekanten KIF 2

FREDAG den 27. AUGUST

FODBOLD
19.00 2. division herrer, Kolding IF-Middelfart 1-1
18.00 serie 1, Varde IF-Kolding IF 1-5

LØRDAG den 28. AUGUST

FODBOLD
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Viby IF 0-4
15.15 serie 2, Kolding B-Aabenraa BK 0-2
14.30 serie 3, BPI/TSIF-Team FB-LB 1-4
15.00 serie 3, Fredericia KFUM-Bramdrupdam GIF H.H.T.
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-AaB flyttet til 20/9
12.00 U17 drenge division, HIK-Kolding IF 1-6
14.30 U19 drenge division, HIK-Kolding IF 1-1
TENNIS
10.00 1. division herrer, Kolding TK-Århus 19.00 0-6
11.30 1. division damer, Svendborg-Kolding TK 0-6
CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Glostrup 272-195

SØNDAG den 29. AUGUST

FODBOLD
13.00 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-FC Nordsjælland 1-0
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Dalby GF 1-5
13.00 serie 3, Haderslev FK-Christiansfled IF 0-3
13.00 serie 3, Vinding SF-Øster Starup/Vester Nebel IF U.H.T.
CRICKET
10.00 1. division, Kolding-Svanholm 2 136-138

TIRSDAG den 31. AUGUST

FODBOLD
18.30 Sydbank Pokalen 2. runde, Kolding IF (2.div)-Esbjerg fB (1.div) 2-1 e.f.s. (1-1)
19.00 serie 2, Kolding B-Bov IF 4-1
19.00 serie 2, Seest B-Højer IF 5-0

ONSDAG den 1. SEPTEMBER

FODBOLD
19.00 serie 3, Kolding IF-Rødekro IF 1-2