UGE 37-38  2021    fredag 17. september - torsdag 23. september

 
 
 
 

 

SYDBANK POKALEN
Tiltrængt KIF-sejr
i Brabrand

21. september

BADMINTON 1. DIVISION
KBK sikrede sig årets
anden skalp over et ligareservehold

21. september 2021

SERIE 2
De berømte marginaler
var ikke med KB

21. september 2021

SYDBANK POKALEN
KIF tager turen til Aarhus igen. Nøjagtig som i lørdags
20. september 2021

BOWLING EYC
Sølv og bronze til Hanne Boros Andersen i Holland
20. september 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
Sejr og nederlag til
BK Frems to hold

19. september 2021

2. DIVISION DAMER
Først den ene vej...
19. september 2021

U17 DRENGE DIVISION
God moral at komme tilbage to gange i en kamp

19. september 2021

2. DIVISION
KIF mangler at
score mål !

18. september 2021

JYLLANDSSERIEN
Martin Riis gav ris til Sæddings 'ædlere dele'
med et vaskeægte hattrick

18. september 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
BK Frem's to hold lagde ud. Nu er sæsonen startet
18. september 2021

U18 PIGE DM
KoldingQ fører rækken efter sejr over Fortuna Hjørring
18. september 2021

U19 DRENGE DIVISION
Ærgerlig pointdeling
18. september 2021

U16 DANMARK-PORTUGAL
Landsholdsbesøg på Autocentralen Park
17. september 2021

SERIE 1
KIF har nu slået samtlige hold i serie 1 pulje 11
17. september 2021

2. DIVISION
Kolding IF skal en tur til Brabrand
17. september 2021

JYLLANDSSERIEN
Uberegnelige Sædding gæster Mosevej
17. september 2021

FRA TORSDAG

BADMINTON 1. DIVISION
KBK overraskede positivt
16. september 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 17. SEPTEMBER

TENNIS
16.00 Davis Cup, Danmark-Thailand, Sydbank Arena 2-0 efter matchens førstedag
FODBOLD
17.00 landskamp U16, Danmark-Portugal 1-1 (4-6 efter straffespark)
19.00 serie 1, Kolding IF-Ribe BK 2-0
18.30 serie 2, Seest B-Vejen SF U.H.T.
17.45 serie 3, Kolding IF-Dalby GF 0-0

LØRDAG den 18. SEPTEMBER

TENNIS
12.00 Davis Cup, Danmark-Thailand, Sydbank Arena 4-1
HÅNDBOLD
16.10 HTH herreliga, Aalborg HK-KIF Kolding 36-30
FODBOLD
14.00 2. division herrer, Brabrand-Kolding IF 1-0
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Sædding/Guldager IF 3-0
12.00 serie 3, Føvling/Stenderup UI-Den Bosniske IF udsat
13.00 serie 3, Vejle Kammeraterne-Team FB/LB U.H.T.
14.30 serie 3, Rødekro IF-Christiansfeld IF 0-4
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-Fortuna Hjørring 2-1
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Næstved 3-3
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Næstved 2-2
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Frem 1-BK Frem 2 6-2

SØNDAG den 19. SEPTEMBER

FODBOLD
14.00 landskamp U16, Belgien-Portugal, Autocentralen Park 0-2
16.15 2. division damer, KoldingQ-IF Lyseng 3-4
13.30 serie 3, Bredballe IF-Bramdrupdam GIF 3-0
16.00 serie 3 Øster Starup/Vester Nebel IF-BPI/TSIF 4-0
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Asaa BK-BK Frem 1 5-3
10.00 1. division, Bristol-BK Frem 2 8-0

TIRSDAG den 21. SEPTEMBER

FODBOLD
16.30 Sydbank Pokalen, Brabrand IF-Kolding IF 0-1
19.00 serie 2, Kolding B-Tønder SF 3-5
BOWLING
18.30 1. division herrer, BK Sydvesten-Trekanten KIF 2 12-36
BADMINTON
19.00 1. division, Værløse 2-Kolding BK 4-5