UGE 38-39  2021    fredag 24. september - torsdag 30. september

 
 
 
 

 

BOWLING VM UDTAGELSE
BK Trekanten KIF er halvdelen af det danske landshold til VM
29. september 2021
GJENSIDIGE KVINDELIGA
Stensikker sejr til
KoldingQ i Aalborg

26. september 2021
BOWLING DM MIX
DM-medaljer til
Trekanten KIF

26. september 2021
HÅNDBOLD 2. DIV. DAMER
KH's damer fik en perfekt start hos ligareserverne
26. september 2021
HÅNDBOLD 3. DIV. HERRER
Kolding HK's herrer fik
en barsk start !

26. september 2021
SERIE 1
KIF vandt med en del besvær over bundholdet
26. september 2021
SERIE 2
KB fik 3-3 i Bov
26. september 2021
SERIE 2
Seest Boldklub tabte
i Tønder

26. september 2021
2. DIVISION
Kolding IF mangler heldet
...blandt andet

25. september 2021
2. DIVISION KVINDER
KoldingQ vandt igen
25. september 2021
U19 DRENGE DIVISION
KIF tabte til et på dagen
klart bedre hold !

25. september 2021
U18 PIGE DM
KoldingQ's U18 kvinder vandt den forventede sejr
25. september 2021
U17 DRENGE DIVISION
Det var overhovedet ikke Kolding IF's dag
25. september 2021
JYLLANDSSERIEN
Den kamp skulle I have vundet, Kolding Boldklub
24. september 2021

2. DIVISION
Favoritværdigheden
ligger på Kolding IF

24. september 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
De næste to kampe er nøglekampe for KoldingQ
24. september 2021

JYLLANDSSERIEN
Kan Kolding Boldklub fortsætte de gode takter fra sidst ?
24. september 2021
  .
.
.

 

FREDAG den 1. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, Skive fH-KIF Kolding
FODBOLD
18.30 Gjensidige Kvindeliga, KoldingQ-AaB
18.30 serie 1, Kolding IF-Haderslev fK
19.30 serie 2, Seest B-Kolding B
18.00 serie 3, Kolding IF-Den Bosniske IF

LØRDAG den 2. OKTOBER

FODBOLD
15.00 2. division herrer, B.93-Kolding IF
15.00 serie 3, Dalby GF-Christiansfeld IF
15.30 U19 drenge division, HB Køge-Kolding IF
12.45 U17 drenge division, HB Køge-Kolding IF
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Gilleleje-BK Frem 1
13.00 1. division, Korsør BC-BK Frem 2
HÅNDBOLD
12.30 2. division damer, Kolding HK/KFUM-DHG Odense 2
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-Kerteminde HK

SØNDAG den 3. OKTOBER

FODBOLD
14.00 jyllandsserien, Odder IGF-Kolding B
14.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-BPI/TSIF
16.00 serie 3 Øster Starup/Vester Nebel IF-Team FB/LB
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Vejby BK-BK Frem 1
10.00 1. division, BK Nyborg-BK Frem 2
VOLLEYBALL
12.00 1, division damer, Kolding VK-ASV Aarhus 2
10.00 2. division herrer, Kolding VK-Aabenraa I&G

FREDAG den 24. SEPTEMBER

FODBOLD
18.30 jyllandsserien, Tjørring IF-Kolding B 1-1
17.30 serie 3, Christiansfeld IF-Føvling/Stenderup UI 6-4

LØRDAG den 25. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
14.00 HTH herreliga, KIF Kolding-Skjern HK 30-34
FODBOLD
15.00 2. division herrer, Kolding IF-Skive 1-2
15.30 2. division damer, Vejle B-KoldingQ 2-4
13.30 serie 3, Team FB/LB-Bredballe IF 1-5
15.00 serie 3, Dalby GF-Rødekro IF 4-1
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-B.93 5-1
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Hobro IK 0-3
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Hobro IK 1-3
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-Fidelitas
BADMINTON
12.00 2. division Kolding BK 2-Aalborg Triton 2 2-11

SØNDAG den 26. SEPTEMBER

FODBOLD
13.00 Gjensidige Kvindeliga, AaB-KoldingQ 0-2
14.00 serie 1, Rødding IF-Kolding IF 1-2
14.30 serie 2, Bov IF-Kolding B 3-3
15.00 serie 2, Tønder SF-Seest B 2-0
13.00 serie 3, Haderslev FK-Kolding IF 3-4
14.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Øster Starup/Vester Nebel IF 1-1
HÅNDBOLD
18.30 2. division damer, Skanderborg HK 2-Kolding HK/KFUM 23-25
14.45 3. division herrer, Sønderborg HK-Kolding HK/KFUM 30-14