UGE 36-37  2021    fredag 15. oktober - torsdag 21. oktober

 
 
 
 

 

SYDBANK POKALEN
HVILKEN MÅLMAND
18. oktober 2021

KOLDINGQ
Anders Jensen stopper som cheftræner i KoldingQ
18. oktober 2021

SYDBANK POKALEN
Kolding IF spiller 1/8 finale
i Sydbank Pokalen

18. oktober 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Ih, hvor er I flinke, KoldingQ. Desværre for flinke
17. oktober 2021

BOWLING WEBER CUP
Europaholdet med Thomas Larsen vandt bowlingens Weber Cup
17. oktober 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
En uafgjort og et
nederlag til BK Frem

17. oktober 2021

1. DIVISION DAMER
Første sejr til
Kolding VK's damer

17. oktober 2021

2. DIVISION HERRER
Kolding VK's herrer vendte matchen imod sine fynske gæster
17. oktober 2021

U18 PIGE DM
KoldingQ's U18 vandt på
en svær bane. Èn debutant.

17. oktober 2021

2. DIVISION
Kolding IF og HIK
delte point

16. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
Kolding Boldklub tabte som forventet. 0-2 i Viby
16. oktober 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
BK Frem 1 vandt sikker sejr. Hold 2 fik klø
16. oktober 2021

SERIE 2
Seest Boldklub tabte
i Højer

16. oktober 2021

U19 DRENGE DIV.
KIF U19 tabte stort
til B.93

16. oktober 2021

U17 DRENGE DIV.
Også KIF U17 fik
smæk af B.93

16. oktober 2021

SERIE 1
Kolding IF er klar til jyllandsserien
15. oktober 2021

2. DIVISION HERRER
Gentagelse ønskes!
Kolding IF vandt 2-0 i den  omvendte kamp i Hellerup

15. oktober 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ på vanskelig
opgave i Køge

15. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
Topholdet fra Viby ligner en meget alvorlig opgave for Kolding Boldklub
15. oktober 2021

SERIE 1
Kolding IF kan sikre sig oprykning til jyllandsserien
15. oktober 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 22. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, KIF Kolding-Ribe Esbjerg HH
FODBOLD
19.00 serie 2, Seest B-Aabenraa BK
18.00 serie 3, Kolding IF-Christiansfeld IF

LØRDAG den 23. OKTOBER

FODBOLD
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Herning Fremad
15.30 2. division damer, IF Lyseng-KoldingQ
14.00 serie 1, Agerbæk SF/Starup IF-Kolding IF
13.00 serie 3, Vinding SF-Bramdrupdam GIF
13.00 serie 3, Fredericia KFUM-Team FB/LB
14.00 serie 3, Føvling/Stenderup UI-Dalby GF
15.00 U18 pige DM, Team OdenseQ-KoldingQ

SØNDAG den 24. OKTOBER

FODBOLD
15.00 2. division herrer, Thisted FC-Kolding IF
11.00 serie 2, Kolding B-Midtals IF
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Haderslev FK
13.00 serie 3 Vejle Kammeraterne-Øster Starup/Vester Nebel IF
BOWLING
11.30 ungdomsliga, 1. spillerunde i Kolding
VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Bedsted KFUM

FREDAG den 15. OKTOBER

FODBOLD
18.15 serie 1, Kolding IF-Varde IF 6-1
19.00 serie 2, Aabenraa BK-Kolding B U.H.T.

LØRDAG den 16. OKTOBER

FODBOLD
15.00 2. division herrer, Kolding IF-HIK 1-1
13.00 jyllandsserien, Viby IF-Kolding B 2-0
13.00 serie 2, Højer IF-Seest B 2-1
13.30 serie 3, Team FB/LB-BPI/TSIF 2-4
15.00 serie 3, Dalby GF-Den Bosniske IF 2-1
15.00 serie 3, Christiansfeld IF-Haderslev FK 4-3
14.30 U19 drenge division, B.93-Kolding IF 5-0
12.00 U17 drenge division, B.93-Kolding IF 5-1
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, Vordingborg BC-BK Frem 1 2-6
13.00 1. division, BK Frem 2-Vejby BK 0-8

SØNDAG den 17. OKTOBER

FODBOLD
13.00 Gjensidige Kvindeliga, HB Køge-KoldingQ 4-2
14.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Fredericia KFUM 9-0
16.00 serie 3 Øster Starup/Vester Nebel IF-Vinding SF H.H.T.
15.30 U18 pige DM, HB Køge-KoldingQ 0-1
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Sorana-BK Frem 1 4-4
10.00 1. division, BK Frem 2-BK Gilleleje 3-5
VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Fortuna Odense Volley 3-0
12.00 2. division herrer, Kolding VK-Marienlyst/Fortuna 2 3-1

TIRSDAG den 19. OKTOBER

FODBOLD
19.00 Sydbank Pokalen 4. runde, Kolding IF (2.div.)-Nykøbing FC (1.div.) 8-7 e. forlængelse og str.