UGE 42-43  2021    fredag 22. oktober - torsdag 28. oktober

 
 
 
 

 

SENESTE
SYDBANK POKALEN
KIF møder Vejle B....
28. oktober 2021

2. DIVISION DAMER
KH/KFUM tabte i Risskov på især et dårligt første kvarter
28. oktober 2021

FODBOLD SERIE 1
Kolding IF sluttede
sæsonen med manér

28. oktober 2021

SERIE 2
KB's andethold rykker ud og spiller i serie 3 til foråret
27. oktober 2021

VINTERTURNERING
Et flot løb giver landsholdsplads
26. oktober

2. DIVISION
Tre tiltrængte point
24. oktober 2021

SERIE 2
Er der en hjælpeorganisation til stede. KB mangler hjælp ?
24. oktober 2021

VOLLEYBALL 1. DIV. DAMER
Kolding VK's damer
slog topholdet

24. oktober 2021

JM FINALE OLD BOYS
Kolding IF's old boys klarede ikke den sidste hurdle
24. oktober 2021

BOWLING UNGDOMSLIGA
NUL point til
BK Trekanten KIF

24. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
Kønt var det ikke. Men KB vandt, og det var det vigtigste !
23. oktober 2021

2. DIVISION DAMER
KoldingQ tilbage
på sejrssporet

23. oktober 2021

SERIE 1
Kolding IF serie 1
fortsætter, hvor de slap

23. oktober 2021

FODBOLD SERIE 3
Bramdrupdam GIF og
Dalby GF er tilbage i serie 2

23. oktober 2021

U18 PIGE DM
KoldingQ tabte i Odense
23. oktober 2021

SERIE 2
'Vi skal ikke nogen steder. Vi skal bare være hér..'
22. oktober 2021

2. DIVISION
FC Thisted er næste
ret på menuen

22. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
Det ligner en ligning
med mange ubekendte

22. oktober 2021

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 28. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.15 2. division damer, VRI Risskov-Kolding HK/KFUM 28-23
FODBOLD
19.30 serie 1, Kolding IF-Broager UI 3-1

FREDAG den 29. OKTOBER

FODBOLD
19.00 2. division herrer, Kolding IF-B.93
19.00 jyllandsserien, Horsens fS-Kolding B
19.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Vejle Kammeraterne

LØRDAG den 30. OKTOBER

HÅNDBOLD
16.00 HTH herreliga, GOG-KIF Kolding
FODBOLD
12.00 serie 2, Midtals IF-Seest B
13.30 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Bredballe IF
13.30 serie 3, Team FB/LB-Vinding SF
13.30 serie 3, Christiansfeld IF-den Bosniske IF
13.30 serie 3, Rødekro IF-Kolding IF
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-Vildbjerg
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Frem 1-Helsingør SBK
13.00 1. division, BK Frem 2-BK Sorana
BADMINTON
15.00 1. division, Kolding BK-Viby J
12.00 2. division Kolding BK 2-Lillerød 2
HÅNDBOLD
14.30 2. division damer, Kolding HK/KFUM-Vejle HK
14.45 3. division herrer, Middelfart HK-Kolding IF 2
TENNIS
09.30 1. division damer, Svendborg-Kolding TK
10.00 2. division herrer, Kolding TK-TC Odense

SØNDAG den 31. OKTOBER

FODBOLD
16.15 2. division damer, KoldingQ-Vejle B
12.30 U19 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF
14.45 U17 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Frem 1-BK Gilleleje 2
10.00 1. division, BK Frem 2-Vordingborg BC
HÅNDBOLD
14.00 3. division herrer, TM Tønder HK 2-Kolding HK/KFUM

FREDAG den 22. OKTOBER

FODBOLD
19.00 serie 2, Seest B-Aabenraa BK 2
18.00 serie 3, Kolding IF-Christiansfeld IF 1-1

LØRDAG den 23. OKTOBER

FODBOLD
13.00 jyllandsserien, Kolding B-Herning Fremad 3-2
15.30 2. division damer, IF Lyseng-KoldingQ 1-2
14.00 serie 1, Agerbæk SF/Starup IF-Kolding IF 0-2
13.00 serie 3, Vinding SF-Bramdrupdam GIF 0-3
13.00 serie 3, Fredericia KFUM-Team FB/LB 4-0
14.00 serie 3, Føvling/Stenderup UI-Dalby GF 3-2
15.00 U18 pige DM, Team OdenseQ-KoldingQ 3-1

SØNDAG den 24. OKTOBER

FODBOLD
15.00 2. division herrer, Thisted FC-Kolding IF 0-1
11.00 serie 2, Kolding B-Midtals IF 1-4
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Haderslev FK 1-2
13.00 serie 3, Vejle Kammeraterne-Øster Starup/Vester Nebel IF 0-1
BOWLING
11.30 ungdomsliga, 1. spillerunde i Kolding
VOLLEYBALL
15.00 1. division damer, Kolding VK-Bedsted KFUM 3-2

MANDAG den 25. OKTOBER

FODBOLD
20.00 herre liga, KIF Kolding-Ribe-Esbjerg HH 35-28

TIRSDAG den 26. OKTOBER

HÅNDBOLD
19.30 3. division herrer, Kolding IF 2-SGI Håndbold Esbjerg 2  32-22

ONSDAG den 27. OKTOBER


FODBOLD
19.00 serie 2, Højer IF-Kolding B 6-2