UGE 43-44  2021    fredag 29. oktober - torsdag 4. november

 
 
 
 
 

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Vigtig sejr til Kolding IF Women

 

FODBOLD 2. DIVISION
Hvordan skete dét lige ?

 

FODBOLD JYLLANDSSERIEN
Den gik ikke i Horsens. KB afhængig af søndagskamp

 
 
 

 

KOLDING BOLDKLUB
Torben Mølby stopper som cheftræner i KB. Men fortsætter på posten som sportschef
29. oktober 2021

DBU JYLLAND POKAL
Kolding IF slog Vejle Boldklubs ligahold ud af pokalen
2. november 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Kolding IF Women har to spillere på rundens hold i Kvindeligaen
2. november 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
Vigtig sejr til
Kolding IF Women

1. november 2021

BOWLING ECC
Mika Guldbæk sluttede
med sølv på Kreta

31. oktober 2021

GJENSIDIGE KVINDELIGA
KoldingQ er blevet til Kolding IF. AGF hedder det samme og gæster Autocentralen Park
31. oktober 2021

FODBOLD 2. DIV. DAMER
Kolding IF's damer i 2. div.
tabte i sidste minut

31. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
TILLYKKE Kolding Boldklub
31. oktober 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
Stor succes for BK Frem's
to hold i weekenden

31. oktober 2021

3. DIVISION HERRER
Tønder var alt for stor
en mundfuld

31. oktober 2021

U19 DRENGE DIVISION
KIF U19 storsejrede
ude over Slagelse

31. oktober 2021

U17 DRENGE DIVISION
Kolding IF's U17 løb ind i
et nederlag i Slagelse

31. oktober 2021

BADMINTON 1. DIVISION
Tredje 5-4 sejr til Kolding Badminton Klub
30. oktober 2021

KEGLEBILLARD ELITEDIV.
BK Frem's hold 2 fik point. Hold 1 vandt
30. oktober 2021

2. DIVISION DAMER
Kolding KH/KFUM's damer vandt over Vejle
30. oktober 2021

TENNIS 1. DIVISION DAMER
Flot start af
Kolding TK's damer

30. oktober 2021

SERIE 2
Seest Boldklub slutter
midt i rækken

30. oktober 2021

U18 PIGE DM
Kolding IF's U18 piger prøvede noget nyt i dagens kamp
30. oktober 2021

FODBOLD 2. DIVISION
Hvordan skete
dét lige ?

29. oktober 2021

FODBOLD JYLLANDSSERIEN
Den gik ikke i Horsens. KB afhængig af søndagskamp
29. oktober 2021

KOLDING IF WOMEN
To er væk. To andre bliver
29. oktober 2021

2. DIVISION
Kolding IF er ved at have
fat i den lange ende

29. oktober 2021

JYLLANDSSERIEN
Et point ville gøre underværker for KB
29. oktober 2021

BOWLING ECC, KRETA
Mika Guldbæk er i
førerfeltet på Kreta

29. oktober 2021

FRA TORSDAG

SYDBANK POKALEN
KIF møder Vejle B....
28. oktober 2021

2. DIVISION DAMER
KH/KFUM tabte i Risskov på især et dårligt første kvarter
28. oktober 2021

FODBOLD SERIE 1
Kolding IF sluttede
sæsonen med manér

28. oktober 2021

 

.
.
.

 

.
.
.
   

 

TIRSDAG den 2. NOVEMBER

FODBOLD
19.30 DBU Jylland pokal, Kolding IF (div.)-Vejle B (liga) 3-0

FREDAG den 5. NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.30 2. division damer, Rækker Mølle HK-Kolding HK/KFUM

LØRDAG den 6. NOVEMBER

FODBOLD
14.00 2. division herrer, Aarhus Fremad-Kolding IF
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-FC Nordsjælland
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-AaB
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-AaB
TENNIS
12.00 1. division damer, Kolding TK-Aalborg T.K.
VOLLEYBALL
12.00 1. division damer, Randers VK-Kolding VK
16.00 2. division herrer, DHV Odense Wildcard-Kolding VK
KEGLER
11.00 1. division, Skjold-Fidelitas

SØNDAG den 7. NOVEMBER

FODBOLD
13.00 Gjensidige Kvindeliga, FC Nordsjælland-Kolding IF
12.00 2. division damer, Aarhus 1900-KoldingQ
TENNIS
12.00 2. division herrer, ALTS-Kolding TK
HÅNDBOLD
13.00 3. division herrer, Sønderborg HK 2-Kolding IF 2
14.30 3. division herrer, TPI Odense-Kolding HK/KFUM

FREDAG den 29. OKTOBER

FODBOLD
19.00 2. division herrer, Kolding IF-B.93 1-2
19.00 jyllandsserien, Horsens fS-Kolding B 4-1
19.00 serie 3, Bramdrupdam GIF-Vejle Kammeraterne 4-1

LØRDAG den 30. OKTOBER

HÅNDBOLD
16.00 HTH herreliga, GOG-KIF Kolding 32-27
FODBOLD
12.00 serie 2, Midtals IF-Seest B 2-1
13.30 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Bredballe IF H.H.T.
13.30 serie 3, Team FB/LB-Vinding SF 1-7
13.30 serie 3, Christiansfeld IF-Den Bosniske IF U.H.T.
13.30 serie 3, Rødekro IF-Kolding IF 0-0
12.00 U18 pige DM, Kolding IF-Vildbjerg 2-1
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Frem 1-Helsingør SBK 7-1
13.00 1. division, BK Frem 2-BK Sorana 4-4
BADMINTON
15.00 1. division, Kolding BK-Viby J 5-4
12.00 2. division Kolding BK 2-Lillerød 2 7-6
HÅNDBOLD
14.30 2. division damer, Kolding HK/KFUM-Vejle HK 29-25
14.45 3. division herrer, Middelfart HK-Kolding IF 2 26-22
TENNIS
09.30 1. division damer, Svendborg-Kolding TK 1-5
10.00 2. division herrer, Kolding TK-TC Odense 0-6

SØNDAG den 31. OKTOBER

FODBOLD
16.15 2. division damer, KoldingQ-Vejle B 2-3
12.30 U19 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF 2-7
14.45 U17 drenge division, Slagelse B&I-Kolding IF 3-1
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, BK Frem 1-BK Gilleleje 2 7-1
10.00 1. division, BK Frem 2-Vordingborg BC 5-3
HÅNDBOLD
14.00 3. division herrer, TM Tønder HK 2-Kolding HK/KFUM 35-25

MANDAG den 1. NOVEMBER

FODBOLD
19.00 Gjensidige Kvindeliga, Kolding IF-AGF 2-1