UGE 47-48  2021    fredag 10. 26. november - torsdag 2. december

 
 
 
 

 

2. DIVISION DAMER
Måske trænger KH/KFUM's
damer til en pause inden
sidste kamp før jul

1. december 2021

DM CROSS
Flotte DM-resultater for
Kolding KFUMs løbegruppe

29. november 2021

DUFT AF GULD...
Begge BK Trekantens hold trækker fra i tabellen
28. november 2021

FIRE KAMPE-FIRE NEDERLAG
Vi glemmer bare
denne weekend !

28. november 2021

U19 DRENGE DIVISION
Næsby var desværre
'ovenpå'

28. november 2021

U17 DRENGE DIVISION
KIF U17 tabte
efterårets sidste kamp

28. november 2021

DEN PERFEKTE SERIE
BK Trekanten vandt
klart over Sisu

27. november 2021

LIGA DAMER
Lav score - og stor sejr
27. november 2021

ELITEDIVISION
Det var ikke BK Frem's
dag denne lørdag

27. november 2021

1. DIVISION DAMER
Kolding VK's damer
tabte pusten

27. november 2021

2. DIVISION DAMER
KH/KFUM-nedsmeltning
de sidste ti minutter

27. november 2021

2. DIVISION HERRER
Femte sejr til Kolding
VK´s herrer

27. november 2021

AKTIVITET
Det går godt i
Kolding IF Women

27. november 2021

NYE TRÆNERE I KB
KB har fundet de to nye trænere for andetholdet i serie 3
27. november 2021

FRA TORSDAG

AFSKED
Farvel, mange tak.
Og måske på gensyn,
Anders Jensen

25. november 2021

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 3. DECEMBER

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, TMS Ringsted-KIF Kolding
19.15 3. division herrer, Kerteminde HK-Kolding IF 2

LØRDAG den 4. DECEMBER

FODBOLD
18.00 Sydbank Pokalen, Vejle B (sup)-Kolding IF (2.div)
VOLLEYBALL
16.00 1. division damer, Kolding VK-Middelfart VK
14.00 2. division herrer, Kolding VK-Aabenraa I&G
BOWLING
12.00 ungdomsliga, 2. spillerunde i Kastrup
HÅNDBOLD
18.00 3. division herrer, IF Stjernen Odense-Kolding HK/KFUM

SØNDAG den 5. DECEMBER

BOWLING
09.00 ungdomsliga, 3. spillerunde i Rødovre
 

FREDAG den 26. NOVEMBER

HÅNDBOLD
18.30 HTH herreliga, KIF Kolding-Nordsjælland 28-28 Håndbold

LØRDAG den 27. NOVEMBER

BOWLING
12.00 liga herrer, Trekanten KIF-BK Sisu 38-10
15.00 liga damer, Trekanten KIF-Pin Crackers 40-8
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, BK Frem 1-Bristol 2-6
13.00 1. division, Asaa BK-BK Frem 2 6-2
FODBOLD
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Næsby 2-3
14.15 U17 drenge division, Kolding IF-Næsby 1-2
VOLLEYBALL
15.30 1. division damer, Volleyball Esbjerg-Kolding VK 3-2
13.30 2. division herrer, Volleyball Esbjerg-Kolding VK 0-3
HÅNDBOLD
14.30 2. division damer, IK Skovbakken 2-Kolding HK/KFUM 31-24

SØNDAG den 28. NOVEMBER

BOWLING
09.00 liga herrer, Trekanten KIF-BK Center 44-4
12.00 liga damer, Trekanten KIF-S.A.S. 36-12
KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Bristol-BK Frem 1 8-0
10.00 1. division, BK Frem 2-Asaa BK 2-6

TIRSDAG den 30. NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.15 2. division damer, Ejstrup/Hærvejen-Kolding HK/KFUM 30-22