UGE 01-03  2022    søndag 2. januar - torsdag 20. januar

 
 
 
 

 

1. DIVISION
Kolding BK vandt stort
i Aalborg

16. januar 2022
KEGLER 1. DIVISIOM
Skjold tabte som
ventet på Fyn

16. januar 2022
VOLLEYBALL 1. DIVISION
Kolding VK's kvinder
vandt den femte sejr

16. januar 2022
FODBOLD
KIF tabte årets første test
15. januar 2022
2. DIVISION DAMER
Dårlig anden halvleg kostede KH/KFUM's damer dyrt
15. januar 2022
3. DIVISION HERRER
Kolding IF vandt
lokalopgøret

15. januar 2022
VOLLEYBALL 1. DIVISION
Det går da ret godt for
Kolding VK's herrer

15. januar 2022
TENNIS 1. DIV. HERRER
Kolding TK's herrer fik
vinterens første sejr

15. januar 2022
KOLDING IF
Dalton James Wilkins
bliver i Kolding IF

14. januar 2022
SØNDERJYSKE
Rune Nautrup har
fået nyt job

13. januar 2022
BOWLING DM TRIO
Dobbelt DM-guld til
BK Trekanten KIF

10. januar 2022
KEGLEBILLARD ELITEDIV.
God weekend for hold 1.
Hold 2 tabte igen

9. januar 2023
KOLDING IF WOMEN
Kolding IF Women er
klar og parat

8. januar 2022
KEGLEBILLARD ELITEDIV.
Mageløst. SportK.net havde
tippet point til BK Frem.
Og vi fik ret

8. januar 2023
VOLLEYBALL 2. DIVISION
KVK vandt et tæt opgør
på Fyn

8. januar 2022
VOLLEYBALL 1. DIVISION
Det suveræne tophold
tromlede videre

8. januar 2022
KOLDING IF
Kolding IF Fodbold
forlænger med keeper

7. januar 2022

KOLDING IF WOMEN
Ny assistenttræner -
og en angriber til Italien

4. januar 2022
KOLDING BOLDKLUB
KB starter træningen den
31. januar. Nye ansigter

4. januar 2022
  .
.
.
   

 

SØNDAG den 16. JANUAR

BOWLING
11.00 liga damer, Ravnsborg-BK Trekanten KIF 22-26
16.00 liga damer, Politiet IF-BK Trekanten KIF 12-36
KEGLER
09.00 1. division, OK Odense-Skjold 8-2
VOLLEYBALL
11.00 1. division damer, Funder GF-Kolding VK 1-3

TIRSDAG den 18. JANUAR

HÅNDBOLD
19.30 3. division herrer, Kolding IF 2-TM Tønder HK 2

TORSDAG den 20. JANUAR

HÅNDBOLD
20.00 3. division herrer, SGI HK Esbjerg 2-Kolding IF 2

LØRDAG den 22. JANUAR

KEGLEBILLARD
13.00 elitedivision, BK Frem 1-BK Gilleleje
13.00 elitedivision, BK Frem 2-Korsør BC
BOWLING
15.00 liga damer, BK Trekanten KIF-Ravnsborg
12.00 1. division herrer, BK Trekanten-Silkeborg BT
HÅNDBOLD
12.30 2. division damer, Kolding HK/KFUM-VRI Risskov

SØNDAG den 23. JANUAR

BOWLING
10.00 liga damer, BK Trekanten KIF-Stenhuset
10.00 1. division herrer, Smut-BK Trekanten
KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, BK Frem 1-Vejby BK
10.00 elitedivision, BK Frem 2-BK Nyborg
VOLLEYBALL
12.00 1. division damer, Kolding VK-Ikast KFUM
10.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense 2
 

LØRDAG den 8. JANUAR

KEGLEBILLARD
13.00 elitedivision, BK Frem 2-BK Frem 1 1-7
VOLLEYBALL
11.00 1. division damer, ASV Aarhus 2-Kolding VK 3-0
16.00 2. division herrer, Marienlyst Fortuna 2-Kolding VK 1-3

SØNDAG den 9. JANUAR

KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, Asaa BK-BK Frem 1 2-6
10.00 elitedivision, BK Frem 2-Bristol 2-6
HÅNDBOLD
14.00 2. division damer, DHG Odense 2-Kolding HK/KFUM udsat

LØRDAG den 15. JANUAR

FODBOLD
11.00 testmatch, Kolding IF-SønderjyskE 0-2
BADMINTON
15.30 1. division, abc Aalborg-Kolding BK 3-9
12.00 2. division, Ikast 2-Kolding BK 2 6-7
KEGLER
09.00 1. division, Madsby-Skjold udsat
TENNIS
13.00 1. division herrer, Vejle-Kolding TK 0-6
HÅNDBOLD
12.15 2. division damer, Kolding HK/KFUM-IK Skovbakken 2 25-33
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-Kolding IF 2 23-28
VOLLEYBALL
11.00 2. division herrer, Midtfyn VK-Kolding VK 1-3