UGE 05-06  2022    lørdag  5. februar - torsdag 10. februar

 
 
 
 

 

2. DIVISION DAMER
Topholdet VRI var en tand
for kloge for KH/KFUM

10. februar 2022

3. DIVISION HERRER
Herrerne er gjort af det rette stof. Vigtig sejr til Kolding HK/KFUM
10. februar 2022

KOLDING BADMINTON KLUB
Badminton DM starter i
dag, onsdag

9. februar 2022

KOLDING IF
Nyslået landsholdsspiller, forlængelse og genvalg til
A-landsholdet

8. februar 2022

KVALIFIKATIONSSPIL
Kolding BK 'stjal' fem point
fra oprykningsfavoritterne

6. februar 2022

ELITEDIVISIONEN
BK Frem måtte nøjes med et enkelt point i søndagens to kampe
6. februar 2022

1. DIVISION DAMER
Klart KVK-nederlag
imod Aalborg

6. februar 2022

2. DIVISION HERRER
KVK's herrer vandt 3-0.
Men de klare tal snyder lidt..

6. februar 2022

UNGDOMSLIGA
Skidt formiddag
i Odense

6. februar 2022

TESTKAMP
KIF vandt lørdagens
testkamp sikkert

5. februar

TESTKAMP
Kolding IF kvindeliga
uddelte tørre tærsk

5. februar

ELITEDIVISION
BK Frem 1 røg op på
andenpladsen i rækken

5. februar

2. DIVISION DAMER
Vigtigt point til Kolding HK/KFUM's kvinder
5. februar

3. DIVISION HERRER
Vigtig sejr til Kolding
HK/KFUM's herrer

5. februar

TESTKAMP
God træningskamp for
Kolding Boldklub

5. februar

BOWLING UNGDOMSLIGA
BK Trekanten fik
'det halve' i Herning

5. februar

TESTKAMP
God generalprøve for U18
pige DM inden Malaga

5. februar

VOLLEYBALL 2. DIV. HERRER
Kolding VK led sit andet
nederlag på stribe

5. februar

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 4. FEBRUAR

HÅNDBOLD
18.30 HTH herreliga, KIF Kolding-TMS Ringsted 29-26
VOLLEYBALL
19.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense Wildcard 1-3

LØRDAG den 5. FEBRUAR

BADMINTON
17.00 1. div. oprykningsspil, Kolding BK-Hvidovre 4-5
13.00 2. div. nedrykningsspil, Kolding BK 2-Værløse 3 13-0
13.00 3. div kvalifikation, Kolding BK 3-Team Fyn 2 12-1
KEGLEBILLARD
13.00 elitedivision, BK Frem 1-Vordingborg BC 8-0
13.00 elitedivision, Vejby-BK Frem 2 8-0
HÅNDBOLD
12.15 2. division damer, Kolding HK/KFUM-Rækker Mølle HK 23-23
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-TPI Odense 30-24
BOWLING
12.30 ungdomsliga, 4. spillerunde i Herning
FODBOLD
12.30 træningskamp, Kolding IF (2div)-Næsby BK (3div) 4-2
13.00 træningskamp Hedensted IF (ds)-Kolding B (js2) 3-2
14.00 testkamp, Kolding IF Women (liga)-AaB 5-2
10.00 testkamp U18 pige DM, Kolding IF-Brabrand KsV 3-0
13.00 træningsstart i Dalby GF

SØNDAG den 6. FEBRUAR

KEGLEBILLARD
10.00 elitedivision, BK Frem 1-BK Sorana 4-4
10.00 elitedivision, BK Gilleleje-BK Frem 2 6-2
VOLLEYBALL
12.00 1. division damer, Kolding VK-Aalborg Volleyball 0-3
10.00 2. division herrer, Kolding VK-Volleyball Esbjerg 3-0
BOWLING
09.00 ungdomsliga, 5. spillerunde i Odense

TIRSDAG den 8. FEBRUAR

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, SønderjyskE Herrer-KIF Kolding 29-28

ONSDAG den 9. FEBRUAR

BADMINTON
10.00 badminton DM indv., Esbjerg

TORSDAG den 10. FEBRUAR

HÅNDBOLD
18.30 2. division damer, Kolding HK/KFUM-VRI Risskov 21-28
20.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-SUS Nyborg 28-27
BADMINTON
10.00 badminton DM indv., Esbjerg
BOWLING
18.30 1. division herrer, Smut-BK Trekanten KIF 2 24-24