UGE 42-43  2021    fredag 25. februar - torsdag 3. marts

 
 
 
 

 

KOLDING IF
KIF's U 17 drengedivision
er klar til forårspremieren

2. marts 2022

2. DIVISION DAMER
Surt nederlag i Odense
27. februar 2022

VOLLEYBALL 1. DIVISION
'Bøllebank' på en fastelavnssøndag
27. februar 2022

KEGLER 1. DIVISION
Weekendens anden sejr
til Skjold

27. februar 2022

TESTKAMP
Kolding IF's U18 pige DM
tankede selvtillid

27. februar 2022

FODBOLD TESTKAMP
Kolding IF's kvinder er i
voldsomt målhumør

26. februar 2022

FODBOLD TESTKAMP
KIF's herrer fik en sejr i
dagens testkamp

26. februar 2022

KVAL. ELITEDIVISION
KBK hentede tre point i lørdagens svære udekamp
i Kastrup

26. februar 2022

KEGLEBILL. DM INDV.
BK Frem har to spillere
klar til finalestævne

26. februar 2022

JYSK POKAL
Kolding IF's U19 herrer
er en runde videre

26. februar 2022

KEGLER 1. DIVISION
Skjold uddelte
'fastelavns-æg'

26. februar 2022

TESTKAMP
Hverken Aabenraa eller
KB kunne ramme måle
t

26. februar 2022

3. DIVISION HERRER
Fjerde sejr på stribe til
KH/KFUM's herrer

25. februar 2022

BK FREM
DM-semifinaler i
keglebillard med 32 spillere

25. februar 2022

FODBOLD TESTKAMPE
Gode første indtryk
25. februar 2022

 

.
.
.
   

 

FREDAG den 25. FEBRUAR

HÅNDBOLD
19.30 HTH herreliga, Lemvig Thyborøn HK-KIF Kolding 26-26
19.45 3. division herrer, Stenstrup IF-Kolding HK/KFUM 22-25

LØRDAG den 26. FEBRUAR

BADMINTON
16.00 kvalifikation til liga, KMB2010-Kolding BK 6-3
13.30 nedrykning fra 2. div., Greve 3-Kolding BK 2 3-13
17.00 kvalifikation til 3. div., Skovbakken 2-Kolding BK 3
KEGLER
12.00 1. division, Skjold-Lyngby FK 10-0
HÅNDBOLD
15.00 3. division herrer, SUS Nyborg-Kolding IF 2 24-30
FODBOLD
12.00 træningskamp, Kolding IF (2div)-VSK Aarhus (3div) 2-1
13.00 testkamp, Kolding IF Women (liga)-OdenseQ (1.div) 4-0
13.00 træningskamp Aabenraa BK (s1)-Kolding B (js2) 0-0
12.00 testkamp, Dalby GF (s2)-Kolding B 2 (s3) 3-2
15.00 U19 pokal, Kolding IF (1.div.)-Herning Fremad 3-1
KEGLEBILLARD
12.00 DM individuelt, semifinaler

SØNDAG den 27. FEBRUAR

KEGLER
09.00 1. division, Skjold-Helsingør KK 8-2
VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Randers VK 3-0
HÅNDBOLD
16.25 2. division damer, TPI Odense-Kolding HK/KFUM 22-21
FODBOLD
14.00 testkamp U18 pige DM, Vejle B (2.div)-Kolding IF 0-2

TIRSDAG den 1. MARTS

HÅNDBOLD
18.30 HTH herreliga, Mors Thy Håndbold-KIF Kolding 33-28
VOLLEYBALL
20.15 2. division herrer, Marienlyst Fortuna 2.Kolding VK 0-3
FODBOLD
19.35  træningskamp, Bramdrupdam GIF (s2)-Bredballe (s3) 4-2