UGE 10-11  2022    fredag 11. marts - torsdag 17. marts

 
 
 
 

 

LANDSHOLD
Fire U19 Kolding IF Kvinder udtaget til afgørende kval-runde
17. marts 2022

LIGAKVALIFIKATION
Flot afslutning af KBK
på sin hjemmebane

16. marts 2022

TESTKAMP
Kolding Boldklub
arbejder hårdt videre

15. marts 2022

2. DIVISION DAMER
Taktisk omstilling i for-svaret gav den ventede sejr
13. marts 2022

TENNIS 1. DIVISION
KTK sluttede sæsonen indendørs af uden sejre
13. marts 2022

U19 DRENGE DIVISION
Kolding IF's U19 rejste
sig efter blamagen sidst

13. marts 2022

U17 DRENGE DIVISION
Slemme klø til Kolding
IF's U17 drenge

13. marts 2022

TESTKAMP U18 PIGER
Seks mål og masser af
god og rigtig fodbold

13. marts 2022

DBU
KIF-målvogter udtaget
til DBU-samling

13. marts 2022

FODBOLD 2. DIV. HERRER
KIF startede foråret med
et enkelt point

12. marts 2022

TESTKAMP KIF WOMEN
De danske mestre var for
stor en mundfuld for
Kolding IF's ligakvinder

12. marts 2022

VOLLEYBALL 1. DIV. DAMER
Kolding VK havde kampen
i sin hule hånd

12. marts 2022

TESTKAMP
Kolding Boldklub er
godt på vej

12. marts 2022

FORÅRSPREMIERE
Så bliver det alvor. Forårspremiere i herrernes 2. division
11. marts 2022

 

.
.
.
   

 

TORSDAG den 17. MARTS

HÅNDBOLD
20.00 Santander Cup, Viby (2.div)-KIF Kolding (liga) 16-31

FREDAG den 18. MARTS

VOLLEYBALL
19.30 2. division herrer, DHV Odense Wildcard-Kolding VK

LØRDAG den 19. MARTS

HÅNDBOLD
12.15 2. division damer, Kolding HK/KFUM-Skanderborg HK 2
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUMø-Sønderborg HK 2
FODBOLD
13.00 træningskamp Kolding B (js2)-Egen (js2)
14.00 træningskamp, Skjern (s1)-Bramdrupdam GIF (s2)(spilles i Skærbæk)
12.20 testkamp, Vinding (s3)-Dalby GF (s2)
14.15 testkamp U18 pige DM, AaB U18 DM-Kolding IF
12.00 U17 drenge division, Kolding IF-HIK
14.15 U19 drenge division, Kolding IF-HIK

SØNDAG den 20. MARTS

FODBOLD
15.00 2. division, Kolding IF-FA 2000
13.00 testkamp, Seest B-Sønderborg Fremad
VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Aarhus 1900
12.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense 2
HÅNDBOLD
14.00 3. division herrer, TPI Odense-Kolding IF 2VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Aarhus 1900
12.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense 2
HÅNDBOLD
14.00 3. division herrer, TPI Odense-Kolding IF 2

LØRDAG den 12. MARTS

HÅNDBOLD
16.10 HTH herreliga, Skjern Håndbold-KIF Kolding 30-20
FODBOLD
15.00 2. division, Kolding IF-AB 0-0
16.00 testkamp, Kolding IF Women-HB Køge 0-3
13.00 testkamp Kolding B (js1)-EfB 2 (js1) 2-0
13.00 testkamp, Bramdrupdam GIF (s2)-Kolding B (s3) 2-0
15.00 testkamp, Dalby GF (s2)-Seest B (s2) 4-6
VOLLEYBALL
13.00 1. division damer, Middelfart VK-Kolding VK 3-2
BADMINTON
13.00 nedrykning fra 2. div., Kolding BK 2-Skovshoved 3 8-5
13.00 kvalifikation til 3. div., Kolding BK 3-Svendborg 9-4
TENNIS
11.00 1. division damer, Fruens Bøge-Kolding TK 5-1
10.00 1. division herrer, Kolding TK-Fruens Bøge 2-4

SØNDAG den 13. MARTS


HÅNDBOLD
14.25 2. division damer, Team Esbjerg HK 2-Kolding HK/KFUM 25-27
FODBOLD
12.00 U19 drenge division, AC Amager Academy-Kolding IF 1-0
14.00 U17 drenge division, AC Amager Academy-Kolding IF 3-0

TIRSDAG den 15. MARTS

BADMINTON
19.00 kvalifikation til liga, Kolding BK-Lillerød 7-2
FODBOLD
19.00 træningskamp Horsens FS (js1)-Kolding B (js2) 1-2

ONSDAG den 16. MARTS

HÅNDBOLD
20.45 2. division damer, DHG Odense 2-Kolding HK/KFUM 25-30