UGE 11-12  2022    fredag 18. marts - 24. marts

 
 
 
 

 

FODBOLD U19 POKAL
KIF´s U19 drenge ude af pokalen. Men de faldt med ære
23. marts 2022
2. DIVISION DAMER
KH/KFUM tabte et
målfattigt opgør i Tved

22. marts 2022
2. DIVISION
Ny nul-løsning på Autocentralen Park
19. marts 2022
KOLDING VK
Jubeldag. To sejre til
Kolding VK's volleyhold

19. marts 2022
TESTKAMP KOLDING IF W
Velkommen tilbage,
Ea Rasmussen

19. marts 2022
2. DIVISION DAMER
Kolding HK/KFUM's damer havde let spil imod Skanderborg
19. marts 2022
3. DIVISION HERRER
'Forskellen hed Karsten
Tietje'

19. marts 2022
TESTKAMP KOLDING B.
Kolding Boldklub vandt den sidste testkamp før sæsonpremieren
19. marts 2022
TESTKAMP U18 PIGER
God generalprøve for Kolding IF's U18 pige DM
19. marts 2022
2. DIVISION HERRER
KVK slog igen topholdet
19. marts 2022
U19 DRENGE DIVISIONEN
KIF's U19 kæmpede sig
til alle tre point

19. marts 2022
U17 DRENGE DIVISIONEN
KIF's U17 fik ingen point
på kontoen i dag

19. marts 2022

2. DIVISION
Kolding IF byder
velkommen til FA 2000

18.marts 2022

KEGLEBILLARD
BK Frem 2 er også i elitedivisionen i næste
sæson

18. marts 2022
  .
.
19. marts 2022

 

FREDAG den 18. MARTS

VOLLEYBALL
19.30 2. division herrer, DHV Odense Wildcard-Kolding VK 2-3

LØRDAG den 19. MARTS

HÅNDBOLD
12.15 2. division damer, Kolding HK/KFUM-Skanderborg HK 2 30-21
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-Sønderborg HK 2 26-26
FODBOLD
16.00 testkamp Kolding IF Women-OdenseQ 4-1
13.00 testkamp Kolding B (js1)-Egen (js2) 4-3
14.00 testkamp Skjern (s1)-Bramdrupdam GIF (s2) 1-1
12.20 testkamp, Vinding (s3)-Dalby GF (s2) 7-2
14.15 testkamp U18 pige DM, AaB U18 DM-Kolding IF 0-3
12.00 U17 drenge division, Kolding IF-HIK 1-2
14.15 U19 drenge division, Kolding IF-HIK 2-1

SØNDAG den 20. MARTS

FODBOLD
15.00 2. division, Kolding IF-FA 2000 0-0
13.00 testkamp, Seest B-Sønderborg Fremad 0-2
VOLLEYBALL
10.00 1. division damer, Kolding VK-Aarhus 1900 3-0
12.00 2. division herrer, Kolding VK-DHV Odense 2 3-1
HÅNDBOLD
14.00 3. division herrer, TPI Odense-Kolding IF 2 22-31

TIRSDAG den 22. MARTS

HÅNDBOLD
19.00 2. division damer, Tved G&I-Kolding HK/KFUM 18-16
19.30 3. division herrer, Stenstrup IF-Kolding IF 2 33-38

ONSDAG den 23. MARTS

HÅNDBOLD
20.30 HTH herreliga, KIF Kolding-Skive fH 29-26
FODBOLD
19.45 U19 pokal, Kolding IF-Esbjerg fB 3-5 (efter straffespark)